شریعتمداری:

استاندار خوزستان آگهی های استخدام غیربومی را ابطال كند

استاندار خوزستان آگهی های استخدام غیربومی را ابطال كند

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: استاندار خوزستان از اختیارات قانونی خود بهره برده و آگهی های استخدامی كه به بومی گزینی در شرایط برابر توجه نكرده اند را ابطال كند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری پنجشنبه شب در جلسه شورای اشتغال خوزستان كه در استانداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت خوزستان برای كشور اظهار نمود: مهمترین سرمایه های هر منطقه ای نیروی انسانی است كه با تغییر مأمن نیروی انسانی كارآمد خوزستان به خارج از این استان شاهد تأخیر در توسعه این استان هستیم.
وی اضافه كرد: تا مدت ها بعد از جنگ بنا به علت برگشت خطرات احتمالی، سرمایه گذاری های خوبی انجام نشد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه كمك مسجدسلیمان به توسعه ایران قابل توجه است، خاطرنشان كرد: منابع نفت از زمان دور در شهرستان مسجدسلیمان بوده كه به توسعه ایران كمك كرده و امروز باید بخشی از توسعه كشور به نحو دیگری برای توسعه مسجدسلیمان به كار گرفته شود.
شریعتمداری بیان كرد: باید خط روشنی را در تقسیم بندی رقابت ها و مزیت های ذاتی مناطق مختلف داشته باشیم. مزیت اصلی، پایدار، ماندگار و قابل رقابت كه می تواند منجر به توسعه و تغییر در هر منطقه ای شود هم باید شناسایی و به كارگرفته شود.
وی عنوان كرد: در نخستین سفر رئیس جمهور به استان خوزستان اجرای طرح ۵۵۰ هزار هكتاری كه مغفول بود، مصوب و تابحال رشد خوبی داشته است كه باید تا بیشتر از ۷۰۰ هزار هكتار هم افزایش پیدا كند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به مواهب الهی بسیار خوزستان و طبیعت بكر و بی نظیر آن خاطرنشان كرد: از این ظرفیت های خوب خوزستان باید به نحو احسن در حوزه های مختلف به ویژه كشاورزی بهره مند شد.
شریعتمداری با تاكید بر اولویت داشتن صیانت از اشتغال موجود در حوزه اشتغالزایی افزود: مسئله مالیات یكی از اشكالات مطرح شده از جانب صنایع مختلف است كه باید با بالا بردن پایه های مالیاتی و افزایش تعداد واحدهای مالیات دهنده تمهیداتی فراهم گردد كه به این واحدهای تولیدكننده فشار وارد نشود.
وی اظهار نمود: میزان درآمد مالیاتی استان از مؤدیان مالیاتی است و وقتی نمی توانند افزایشی برای آنها اعمال كنند به واحدهای تولیدكننده فشار وارد می كنند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت بهره مندی از معافیت مالیاتی برای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدكننده اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات اعطایی برای صیانت از وضعیت اشتغال موجود متناسب نیست و شورای پول و اعتبار باید برای این شرایط تصمیم گیری كند و اگر نه هم نمایندگان مجلس مصوبه ای را ارائه نمایند تا مابعدالتفاوت نرخ سودهای تسهیلات اعطایی در خوزستان كه پیشانی جنگ است برای واحدهای تولیدی كاهش پیدا كند.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: دومین پرداخت صندوق توسعه ملی به خوزستان است ولی برای استانی كه پیشانی جنگ بوده و بیشتر از ۹۰ بار بمباران شده هنوز هم كافی نیست.
وی عنوان كرد: استفاده اهرمی از بودجه عمومی برای حل مشكلات اقتصادی ایران باید مورد توجه بیشتری باشد تا از تجارب قبلی در این زمینه استفاده گردد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: استاندار خوزستان باید هر مدیری كه در زمینه جهاد اقتصادی، اشتغالزایی و توسعه به نفع استان كار نكرد آنرا پشت درهای استان بگذار؛ مدیران بانك ها هم از این مسئله مستثنی نیستند.
شریعتمداری بیان كرد: عدم تطابق فارغ التحصیلان با نیاز بازار در خوزستان باید بررسی شود و در عین حال آموزش های فنی و حرفه ای در استان هم باید تقویت شود.
وی با اشاره به ضرورت تطابق بین مهارت های موجود در استان با نیازهای بازار كار اضافه كرد: باید نیازهای بازار كار و اشتغالزایی خوزستان احصاء و مهارت های مورد نیاز برای فارغ التحصیلان ایجاد شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: مدیران استان باید مدیریت جهادی داشته باشند و وارد عرصه شوند.
شریعتمداری با اشاره به اینكه سامانه ملی اشتغال ایرانی ها طی چند ماه آینده نهایی می شود، خاطرنشان كرد: صنایع مختلف بر مبنای مبانی استاندارد در استان مستقر شود. همینطور ۴۰۰ طرح نیمه كاره كه در استان وجود دارد هم باید مورد توجه جدی مدیران استان قرار گیرد و شورای اشتغال استان باید به محلی برای حساب كشی از مدیران متعهد برای اشتغالزایی باشد.
وی با تاكید بر بومی گزینی در اشتغالزایی استان خطاب به استاندار خوزستان اظهار داشت: از اختیارات قانونی خود بهره برده و آگهی های استخدامی كه به بومی گزینی در شرایط برابر توجه نكرده اند را ابطال كنید.
شریعتمداری در انتها اظهار داشت: تمام آگهی های استخدامی انتشار یافته كه در آن اولویت داشتن با نیروهای بومی ذكر نشده و یا اینكه تفاوت جنسیتی قائل شده بودند را باطل كردم تا دوباره با اصلاح این دو مورد منتشر شوند.

1397/12/06
14:06:15
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری