نرخ بیكاری اتحادیه اروپا در پایین ترین سطح تاریخ خود

نرخ بیكاری اتحادیه اروپا در پایین ترین سطح تاریخ خود

ارتباط با مشتری: نرخ بیكاری ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا به پایین ترین سطح خود از زمان تشكیل این اتحادیه رسیده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، هر چند متوسط نرخ بیكاری در ۱۹ كشور عضو منطقه یورو تا اختتام ماه ژانویه ۲۰۱۹ بدون تغییر نسبت به ماه قبل آن در سطح ۷.۸ درصد باقی مانده است اما نرخ بیكاری در میان ۲۸ كشور عضو اتحادیه اروپا با رسیدن به ۶.۵ درصد به پایین ترین سطح تاریخ خود رسیده است. این رقم ۰.۱ درصد كمتر از رقم ثبت شده در ماه دسامبر و ۱.۲ درصد كمتر از رقم ثبت شده در مدت مشابه سال قبل است.
طبق برآورد صورت گرفته توسط مركز آمار اتحادیه اروپا، ۱۶.۲۲۲ میلیون مرد و زن در سطح كشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به كار بوده اند كه از این تعداد ۱۲.۸۴۸ میلیون نفر در كشورهای عضو منطقه یورو مشغول به كار بوده اند. در مقایسه با دسامبر ۲۰۱۸، شمار بی كاران در اتحادیه اروپا به میزان ۵۶ هزار نفر و در منطقه یورو به میزان ۲۳ هزار نفر كاهش یافته است. در مقایسه با ژانویه سال ۲۰۱۸ باز شمار بیكاران در اتحادیه اروپا ۱.۵۳۶ میلیون نفر و در منطقه یورو ۱.۲۳۳ میلیون نفر كاهش یافته است.
در میان كشورهای عضو، پایین ترین نرخ بیكاری متعلق به جمهوری چك با ۲.۱ درصد بوده است و سپس این كشور، آلمان با ۳.۲ درصد، مجارستان و هلند با ۳.۶ درصد و لهستان با ۳.۷ درصد قرار دارند. بیشترین نرخ بیكاری ثبت شده باز متعلق به یونان با ۱۸.۵ درصد است و سپس این كشور، اسپانیا با ۱۴.۱ درصد، ایتالیا با ۱۰.۵ درصد و فرانسه با ۸.۸ درصد قرار دارند.
در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، نرخ بیكاری در تمامی كشورهای عضو منطقه یورو به جز دانمارك و مالت كاهشی بوده است. بیشترین كاهش نرخ بیكاری در قبرس (از ۱۰.۱ درصد به ۷.۴ درصد)، یونان (از ۲۱.۱ درصد به ۱۸.۵ درصد) و اسپانیا (از ۱۶.۴ درصد به ۱۴.۱ درصد) به ثبت رسیده است.
تا اختتام ژانویه ۲۰۱۹، حدود ۳.۳۷۵ میلیون جوان ۱۸ تا ۲۵ ساله در اتحادیه اروپا بیكار بوده اند كه از این بین، ۲.۳۸۳ میلیون نفر ساكن منطقه یورو بوده اند. نرخ بیكاری جوانان در اتحادیه اروپا ۴.۹ درصد و در منطقه یورو ۱۶.۵ درصد بوده است.
پایین ترین نرخ بیكاری جوانان متعلق به آلمان با ۶ درصد بوده است و سپس این كشور، جمهوری چك با ۶.۱ درصد و هلند با ۶.۵ درصد قرار دارند. از جانب دیگر بیشترین نرخ بیكاری متعلق به یونان با ۳۹.۱ درصد، ایتالیا با ۳۳ درصد و اسپانیا با ۳۲.۶ درصد بوده است.1397/12/13
13:00:31
5.0 / 5
4164
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری