با حضور معاون وزیر كار؛

سند تحول در نظام آموزش مهارتی رونمایی گردید

سند تحول در نظام آموزش مهارتی رونمایی گردید

ارتباط با مشتری: رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از پیوند آموزش های مهارتی، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و بنگاه های اقتصادی برای تربیت نیروی كار ماهر با رونمایی از نظام مدیریت جدید مدیریت آموزشگاه ها آگاهی داد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، سلیمان پاك سرشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در مراسم رونمایی از نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد با اشاره به اینكه ۱۱ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه آزاد با ۲۴ هزار مربی در این بخش فعالیت می نمایند گفت: این یك سرمایه عظیم در نظام آموزشی كشور است.
وی با تاكید بر لزوم واگذاری قسمتی از آموزش های مهارتی به بخش خصوصی افزود: در نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد قسمتی از اختیارات سازمان آموزش فنی و حرفه ای به بخش خصوصی واگذار می شود كه یك تحول در نظام آموزش های مهارتی شمرده می شود.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، باز تعریف اقتصاد آموزش را از الزامات توسعه اقتصادی كشور عنوان نمود و اظهار داشت: باید رابطه درستی بین آموزش، آموزشگاه و بنگاه های اقتصادی ایجاد شود و شاهد انعطاف پذیری در نظام آموزشی باشیم.

پاك سرشت با اشاره به اینكه به دنبال بازبینی در مناسبات مهارت آموزی و بنگاه های اقتصادی هستیم كه از پروژه های عمرانی باز سخت تر است، اظهار داشت: امروز بیشتر از ایجاد زیرساخت و توسعه زیربناها باید فضای استفاده از زیرساخت های به وجود آمده باشیم.
وی اشاره كرد: در نظام جدید روابط بین كنشگران فنی و حرفه ای سازمان آموزشگاه ها و مدیران و مؤسسان این آموزشگاه ها باز تعریف شده است كه در این نظام بنگاه ها نقش جدی در آموزش دارند و در واقع آموزش بر اساس نیازهای بنگاه های اقتصادی هدف گذاری شده است.

پاك سرشت پشتوانه مطالعاتی و تحقیقاتی و همین طور محصول گفت و گو بودن را دو خاصیت نظام طراحی شده برشمرد و اظهار داشت: نقش جدی آموزشگاه نماینده های آموزشگاه ها و نیازسنجی بنگاه های اقتصادی در تك تك محورهای این نظام در نظر گرفته شده است و امیدواریم كه سرآغاز تحول جدی در مهارت آموزی باشد.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور با اشاره به اینكه شاهد تكاپوی جدی در نهادهای تصمیم گیر در زمینه مهارت آموزی هستیم و نمونه آن در بودجه ۹۸ دیده می شود، اظهار داشت: در شرایط فعلی و با تحولی كه در نظام تصمیم گیری به وجود آمده آموزشگاه های آزاد و استفاده از توانمندی های آنها می تواند مؤثر باشد.

او همینطور اضافه كرد: در همه جای دنیا در شرایطی كه بنگاه های اقتصادی با كاهش فعالیت مواجه گشته اند بهترین زمان برای ارتقا توانمندی نیروی انسانی و مهارت آموزی است و ما باز باید این شرایط را غنیمت بدانیم.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: در نظام نوین مدیریت آموزشگاه های فنی و حرفه ای، طراحی جدید نیازهای بنگاه های اقتصادی یك اصل مهم است؛ همین طور در مورد استفاده از متدهای جدید آموزشی تحول هایی صورت گرفته است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اظهار داشت: در نظام جدید، به نخبگان مهارتی و مربیان بیشتر بها داده شده و امیدواریم این تحول نهادی سرآغاز اتفاقات نوین در حوزه آموزش های مهارتی باشد.

1397/12/24
00:19:37
5.0 / 5
4578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری