شیوه های پرداخت الكترونیكی عوارض

شیوه های پرداخت الكترونیكی عوارض

به گزارش ارتباط با مشتری نحوه پرداخت عوارض الكترونیكی چهار آزادراه تهران-ساوه، قزوین-زنجان، تهران-قزوین و تهران-قم در نوروز ۹۸ اعلام گردید.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با عنایت به آغاز به كار چهار سامانه دریافت عوارض الكترونیكی آزادراه ها از صبح ۲۸ اسفندماه سال جاری جهت دریافت مبالغ مربوط كه شامل آزادراه های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین و تهران–قم می شود صاحبان خودرو می توانند از راه اپلیكیشن های تاپ، كیپاد، اوتول یار، سایت nspay.ir و بانك پارسیان و دستگاه های پوز پاسارگاد محدوده آزادراه ها عوارض خویش را پرداخت كنند.
روز گذشته سید حسین میرشفیع-معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل- در گفتگو با ایسنا از دریافت الكترونیكی عوارض چهار آزادراه از صبح ۲۸ اسفندماه سال جاری اطلاع داد و اعلام نمود كه آزادراه های تهران–ساوه، قزوین–زنجان، تهران–قزوین، تهران–قم چهار آزادراهی هستند كه از ۲۸ اسفندماه سال جاری با سیستم دریافت الكترونیكی، عوارض دریافت می كنند.
به گفته این مقام مسئول، قیمت عوارض هیچ یك از آزادراه ها در نوروز ۱۳۹۸ افزایش نخواهد یافت و قیمت ها بر اساس همان ارقامی است كه در طول سال ۱۳۹۷ دریافت می شد.
وی همینطور در مورد اینكه قبل از این عنوان شده بود تا آخر سال جاری شش آزادراه و تا آخر تیر ماه سال آینده ۱۳ آزادراه دیگر به سیستم دریافت عوارض الكترونیكی مجهز می شوند، تصریح كرد كه قرار بود آزادراه های قزوین-رشت و تهران-پردیس هم همزمان با چهار آزادراه مذكور عوارض را به صورت الكترونیكی دریافت كنند، اما علیرغم تجهیز به سیستم الكترونیكی به علت برخی مسائل همچون ضرورت هماهنگی بیشتر قرار بر این شد كه در سال آینده كار خویش را آغاز كنند.
مكانیزم دریافت عوارض الكترونیك آزادراه ها
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ضمن تشریح مكانیزم دریافت عوارض الكترونیك آزادراه ها، بیان كرد كه با عبور هر خودرو از آزادراه های كشور، پلاك ماشین ثبت خواهد شد و امكان پرداخت از راه درگاه های الكترونیك و یا كیف پول الكترونیك به صورت خودكار فراهم خواهد بود. علاوه بر این در صورت پرداخت نشدن عوارض، پیامكی به صاحب پلاك ارسال و در صورت شارژ كیف پول الكترونیكی در مهلت مقرر این رقم كسر می شود. همینطور فرد ۲۴ ساعت فرصت دارد تا این مبلغ را با استفاده از درگاه های الكترونیكی شبكه شتاب با روش و مكانیزم های تعریف شده پرداخت كند.
میرشفیع همینطور اعلام نمود در صورتیكه ۷۲ ساعت از زمان عبور از جایگاه دریافت عوارض بگذرد و شخص اقدامی برای پرداخت نكند درصدی به مبلغ اصلی عوارض افزوده خواهد شد. گفتنی است جایگاه های دریافت عوارض در مجتمع های خدمات رفاهی و گردشگری در طول آزادراه در نظر گرفته شده است تا در طول مسیر آزادراه هم امكان پرداخت عوارض به صورت الكترونیكی از راه این دستگاه ها با ثبت شماره ی خودرو مسیر فرآهم باشد. در عین حال امكان پرداخت از راه دستگاه های خودپرداز كلیه بانك ها به وسیله دستگاه هایی كه بدین منظور نصب خواهد شد و نرم افزارهای تعریف شده هم امكان پذیر است.1397/12/27
22:12:27
5.0 / 5
4827
تگهای خبر: بانك , خدمات , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری