یك مقام مسئول به مهر خبرداد؛

تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل، آغازپرداخت بیمه بیكاری درمناطق سیل زده

تاثیرپذیری۱۰هزارشغل ازسیل، آغازپرداخت بیمه بیكاری درمناطق سیل زده

به گزارش ارتباط با مشتری مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار، با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیكاری به كاركنان مشمول قانون كار درمناطق سیل زده اظهار داشت: برپایه اطلاعات اولیه حدود۱۰هزار شغل تحت تأثیر حادثه سیل قرارگرفتند.كریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پشتیبانی از بیمه پردازان و كارگران بیكار شده در مناطق سیل زده، اظهار داشت: تمام كارگران و كاركنان مشمول قوانین كار و تأمین اجتماعی كه در اثر سیل كار خویش را از دست داده باشند، تحت پوشش دریافت مقرری بیمه بیكاری قرار خواهند گرفت.
وی درباره نحوه اقدام برای دریافت بیمه بیكاری اضافه كرد: حسب توافق به عمل آمده فی درخلال سرپرست سازمان تأمین اجتماعی و معاونت روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، تمامی ادارات كل استانی تأمین اجتماعی مكلف شده اند در سریع ترین زمان ممكن نسبت به برقراری مقرری بیمه بیكاری برای كارگران حادثه دیده ناشی از سیل، خارج از نوبت اقدام نمایند.
یاوری با اشاره به اینكه طبق قانون بیمه بیكاری، در شرایط عادی فقط بیكارانی كه حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشند مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند تصریح كرد: اما در استان های درگیر سیل، حتی آن دسته از كارگرانی كه سابقه بیمه پردازی آنها كمتر از ۶ ماه باشد، هم مشمول دریافت حمایت مقرری بیمه بیكاری خواهند بود.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری اظهار داشت: ازاین رو هم اكنون كارگران مشمول قوانین كار و تأمین اجتماعی كه در سراسر كشور در اثر سیل كار خویش را از دست داده اند به رغم داشتن حتی یك ماه سابقه بیمه پردازی می توانند جهت دریافت مقرری بیمه بیكاری به ادارات تعاون، كار و رفاه اجتماعی رجوع و ادارات مذكور مكلفند در سریع ترین زمان ممكن نسبت به تكمیل پرونده و برقراری بیمه بیكاری اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: نمایندگان وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از استان های حادثه دیده از سیل اخیر به صورت عملیاتی و میدانی بازدید و اقدامات مؤثری را برای كمك رسانی در ابعاد مختلف در دستور كار قرار دادند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره بازسازی و احیای واحدهای تولیدی صدمه دیده هم اظهار داشت: بنگاه های اقتصادی صدمه دیده از راه وزارتخانه های صادر كننده مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری و دولت هم مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
یاوری تصریح كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی كار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه های تولیدی و اشتغال مجدد نیروهای بیكار شده در اثر سیل تمام توان خویش را برای كمك به كارفرمایان در جهت راه اندازی بنگاه اقتصادی آنها به كار خواهد گرفت.
مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار اظهار داشت: ضمناً چنانچه بنگاه های اقتصادی كه در اثر سیل گرفتار خسارت شده اند، نیاز به اصلاح ساختار شامل بازسازی و یا نوسازی داشته باشند، در دوران اصلاح ساختار با تصویب شورای عالی كار مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی اضافه كرد: بر مبنای آمار و اطلاعات اولیه كه به صورت برآوردی و تقریبی جمع آوری شده است، در استان های سیل زده، حدود ۱۰ هزار شاغل مشمول مقررات قوانین كار و تأمین اجتماعی مشاغل آنها تحت تأثیر حادثه سیل قرار گرفته اند.
یاوری تصریح كرد: در شهر صنعتی آق قلا در استان گلستان حداقل بنگاه های اقتصادی ۳ هزار كارگر در اثر حادثه سیل تحت تأثیر قرار گرفته كه برآورد دقیق خسارات بعد از فرونشستن آب امكان پذیر است. البته این به معنای بیكاری ۱۰ هزار شاغل نیست بلكه ناشی از وقوع سیل به شكلی فعلاً امكان اشتغال مجدد آنها فراهم نشده است.
این مقام مسئول افزود: علاوه بر این حسب دستور و تاكید وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تمام امكانات این وزارتخانه از آغاز وقوع حادثه سیل در استان های كشور در اختیار صدمه دیدگان ناشی از سیل قرار گرفته و این كمك رسانی تا رسیدن به شرایط عادی ادامه خواهد داشت.
یاوری تصریح كرد: این كمك ها از راه قرار گرفتن ماشین آلات راهسازی، مواد خوراكی، پوشاكی، دارویی، بهداشتی و امكانات نیروی انسانی است. همینطور كاركنان وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از یك تا ۱۵ روز حقوق خویش را به حادثه دیدگان از سیل اختصاص دادند.

1398/01/25
15:06:26
5.0 / 5
4608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری