شریعتمداری:

جایگاه مهارت آموزی در كشور باید ارتقا یابد

جایگاه مهارت آموزی در كشور باید ارتقا یابد

ارتباط با مشتری: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با بیان این كه برنامه ویژه ای برای ارتقای جایگاه مهارت آموزی در كشور داریم، بر لزوم راه انداری نهضت مهارت افزایی تاكید نمود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در سومین روز از هفته كار و كارگر در حاشیه بازدید از مركز آموزش های فنی و حرفه ای و دیدار با نخبگان مهارتی مسابقات بین المللی ۲۰۱۹ روسیه، مهارت آموزی را یكی از مباحث مهم بازار كار ایران برشمرد و اظهار داشت: هر یك از شركای اجتماعی باید سهم و نقش خودرا برای ارتقای جایگاه مهارت آموزی در كشور برعهده گیرند.

وی با اشاره به اینكه وزارت كار برنامه ویژه ای برای گسترش مهارت در كشور دارد، اظهار داشت: آشنایی فارغ التحصیلان با آموزش های مهارتی سبب می شود، بهتر و سریع تر جذب بازار كار شوند. بنا بر این در نظر داریم با همراهی و همكاری صنایع و دانشگاه ها، به سمت مهارت افزایی كارگران صنوف و بنگاه ها، فارغ التحصیلان و كارجویان برویم.

به گفته وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی نهضت مهارت افزایی در كشور باید راه اندازی شود و در این زمینه نقش شركای اجتماعی، بخش خصوصی و متخصصین حائز اهمیت می باشد.

سلیمان پاك سرشت معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی باز در این دیدار، با انتقاد از عدم عضویت ایران در سازمان بین المللی مهارت، اشاره كرد: عدم عضویت ما در سازمان جهانی مهارت، مشكلات بسیاری را به وجود آورده و لازم است در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی به نقش پررنگ بخش خصوصی در برگزاری این مسابقات اشاره و اشاره كرد: با وجود آنكه برگزاری این مسابقات در تمام دنیا یك مسابقه ملی شمرده می شود ولی در ایران تنها وزارت كار و سازمان فنی و حرفه ای عهده دار برگزاری آن هستند كه امیدواریم در آینده نزدیك سازمان ها و دستگاه ها و نهادهای در رابطه با سوژه مهارت آموزی در این زمینه وارد عمل شوند.

معاون وزیر كار افزود: مهم ترین برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه مسابقات مهارت كه چهل و پنجمین دوره آن در روسیه برگزار می شود، انتخاب بهترین ها در این حوزه می باشد. در این راستا، ۳۰ نفر از نخبگان مهارتی را برای اعزام به مسابقات روسیه انتخاب نموده ایم كه از بین آنها هیأت ۱۱ نفره ای اعزام خواهند شد.

پاك سرشت اضافه كرد: حضور ما در مسابقات مهارت دستاوردهای بسیاری به دنبال داشته كه گسترش فرهنگ كار همچون این دستاوردها بوده است.

به اعتقاد پاك سرشت، مسابقات جهانی مهارت به تقویت نظام ارزیابی صلاحیت در كشور كمك می نماید.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای درانتها بر لزوم تعامل و رابطه بیشتر حوزه مهارت با صنایع، دانشگاه ها و كارگاه ها اصرار كرد و آموزش های مهارتی را در ورود كارجویان به بازار كار مؤثر خواند.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سومین روز از هفته كار و كارگر با عنوان " كارگران، فرهنگ كار، ایمنی و مهارت"، نامگذاری شده است. همه ساله اتحادیه های كارگری در خیلی از كشورهای جهان این روز را با برگزاری جشن ها و راهپیمایی های خیابانی برگزار می كنند. در تقویم ایرانی ها باز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته كارگر نام گذاری شده است.

منبع:

1398/02/07
14:59:09
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , بازار , تعاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری