وزیر كار:

كارگران باید در سود كارخانجات دولتی سهیم شوند

كارگران باید در سود كارخانجات دولتی سهیم شوند

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امیدواریم بخشی از سهام كارخانجات دولتی در اختیار جامعه كارگری قرار گیرد تا كارگران احساس مشاركت بیشتری در امر تولید داشته باشند و ارزش افزوده بیشتری خلق كنند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری امروز شنبه هفتم اردیبهشت با حضور در مركز تربیت مربی كرج در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت مهارت اظهار داشت: كشور ایران تا كنون در ۱۸ دوره از مسابقات بین المللی مهارت حضور داشته و در این زمینه تلاش داریم با انتخاب افراد سرآمد قله های رفیع دانش و مهارت را در جهان فتح نماییم.
شریعتمداری اضافه كرد: همانطور كه در ورزش قهرمانی، دارندگان مدال های بین المللی یك نوع الگو محسوب می شوند در حوزه مهارت آموزی هم همچنین است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه از شروع به كار شورای عالی آموزش فنی و حرفه ای امسال آگاهی داد و اظهار داشت: در گذشته سوژه پیكار با بی سوادی مطرح بود و امروز می خواهیم با راه اندازی این شورا بحث پیكار با بی مهارتی را جایگزین نماییم و شرایطی را به وجود بیاوریم كه آموزش و پرورش و آموزش عالی دانش آموختگانی ماهر تربیت كنند.
وی اشاره كرد: سوژه مهارت از آن جهت مهم می باشد كه افراد ماهر پنج برابر شانس بیشتری در دسترسی به شغل نسبت به افراد فاقد مهارت دارند.
شریعتمداری در بخش دیگری به اهمیت مشاركت بخش خصوصی در مهارت افزایی اشاره و اعلام نمود: پیشنهادی به شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه نمایش شده تا با اختصاص ۵۰ میلیون یورو، بخش خصوصی در حوزه مهارت آموزی تجهیز شود تا پایگاه اجتماعی در حوزه مهارت آموزی گسترش بیشتری پیدا كند.
وی ادامه داد: سوژه دیگری كه در این زمینه مطرح شده بحث خیرین مهارت افزا ست كه در این خصوص با خیرین صحبت شده است چون این كار هم چون مدرسه سازی ثمین است.
این مسئول در ادامه با اشاره به تصمیم دولت و توافق كارگران و كارفرمایان برای افزایش دستمزد اظهار داشت: این كار انجام شد اما هنوز كامل نیست و برای رضایت بیشتر باید قدم های بیشتری برداشته شود.
وی اشاره كرد: در هر حال نظام دستمزد در كشور باید اصلاح گردد مزد در ازای تلاش جایگزین دستمزد شود؛ یكی از طریق های این مهم مشاركت بیشتر كارگران در سود است، در گذشته قوانینی در این زمینه وجود داشته و امیدواریم با تجربیات قبلی این مساله در شورای عالی خصوصی سازی تصویب شود تا قسمتی از سهام كارخانجات دولتی در اختیار جامعه كارگری قرار گیرد تا كارگران احساس مشاركت بیشتری در امر تولید داشته باشند و ارزش افزوده بیشتری خلق كنند.1398/02/08
11:18:07
5.0 / 5
4511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری