آگهی نسبت به آینده ترسناك بازار كار به سبب ربات ها

آگهی نسبت به آینده ترسناك بازار كار به سبب ربات ها

ارتباط با مشتری: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارشی اعلام نمود در نتیجه اتوماسیون، نیمی از مشاغل فعلی یا كاملا حذف خواهند شد و یا بطور جدی تغییر خواهند كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از دیلی میل، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارشی پیش بینی نمود به سبب افزایش استفاده از روبات ها و اتوماسیون در محیط كاری، ۱۴ درصد مشاغل فعلی جهانی حذف شده و ۳۲ درصد دیگر گرفتار تغییرات اساسی شوند.
این سازمان با بررسی ۳۶ عضو خود به این نتیجه رسیده است كه مشاغل موجود در بخش تولید بیشتر از سایر بخش ها در معرض خطر است به شكلی كه در بازه زمانی ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ از شمار مشاغل در رابطه با تولید به میزان ۲۰ درصد كاسته شده است اما مشاغل در رابطه با بخش خدمات ۲۷ درصد افزایش یافته است و این بخش آینده روشن تری برای نیروی انسانی دارد.
از هر ۱۰ فرد جوان و نوجوان هم اكنون شش نفر فاقد مهارت های لازم برای مواجهه با موج تغییرات بازار كار است. سازمان توسعه و همكاری اقتصادی از كشورهای جهان خواسته است تا خودرا آماده مواجه با تغییرات جدید كنند و برنامه جایگزین سیاست های فعلی را تدوین كنند. تنها در آمریكا بین سال های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۸ حدود ۷.۵ میلیون نفر كه در بخش تولید فعالیت می كرده اند از كار خود بی كار شده اند.
آنخل گریا، رئیس این سازمان اظهار داشت: با سیاست گذاری های درست می توان چالش ها را مدیریت كرد. ما با دوران گذار ویژه ای مواجه هستیم اما این فرصت را داریم كه از این لحظات استفاده نمائیم و آینده بازار كار را به شكلی بسازیم كه نفعش به همه برسد.
لازم به ذكر است سازمان توسعه و همكاری اقتصادی كه در پاریس مستقر شده است مسئول رشد تقویت و توسعه اقتصادی كشورهای توسعه یافته جهان را بر عهده دارد و اعضای آن شامل: استرالیا، اتریش، بلژیك، كانادا، شیلی، جمهوری چك، دانمارك، استونی، فنلاند، فرانسه، اسرائیل، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، كره جنوبی، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مكزیك، هلند، نیوزلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواكی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تركیه، آمریكا و انگلیس است.
منبع:

1398/02/10
13:22:33
5.0 / 5
4658
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری