در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد؛

ادامه فعالیت سامانه كارورزی برای اشتغال فارغ التحصیلان

ادامه فعالیت سامانه كارورزی برای اشتغال فارغ التحصیلان

ارتباط با مشتری: معاون دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار با اشاره به ادامه فعالیت سامانه كارورزی برای اشتغال فارغ التحصیلان اظهار داشت: تابحال 24 هزارنفر به كارفرمایان معرفی شده اند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، طرح كارورزی از نیمه دوم سال ۹۶ با هدف اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی آغاز شد؛ طرحی كه طی آن، دانش آموختگان مقاطع كاردانی و بالاتر با ثبت نام در سامانه كارورزی به كارفرمایان متقاضی نیروی كار معرفی می گردند و بعد از گذراندن دوره مهارت تا سقف ۶ ماه، مهارت لازم برای ورود به بازار كار را كسب می كنند.
در قالب این طرح، در طول دوره كارورزی، این افراد یك سوم حداقل دستمزد (حدود ۵۰۵ هزار تومان) را بعنوان كمك هزینه آموزشی از وزارت كار دریافت می كنند.
در صورتی كه كارفرمایان در طول دوره كارورزی و كسب مهارت، نسبت به جذب این افراد اقدام نمایند، مشمول مشوق بیمه ای می شوند.
در طرح كارورزی كه با هدف افزایش اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی بوسیله آموزش مهارت در محیط كار اجرا شده است، هم كارجویان و هم بنگاه های متقاضی كارورز می توانند ثبت نام كنند.
معرفی تدریجی ۱۰۶ هزار كارورز به بنگاه های متقاضی
در همین زمینه محمد آذرپناه، معاون دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت كار در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه امكان ثبت نام فارغ التحصیلان جویای كار بوسیله سامانه كارورزی ادامه دارد، با تشریح عملكرد اجرای طرح اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، گفت: این طرح ویژه معرفی فارغ التحصیلان دانشگاهی به مراكز بخش خصوصی و تعاونی برای افزایش سطح مهارت و جذب این افراد به بازار كار بعنوان یكی از سیاست های اشتغالزایی دولت در دستور كار قرار گرفت و كارفرمایانی كه نسبت به جذب افراد كارورز اقدام نمایند مشمول معافیت دو ساله از پرداخت حق بیمه می شوند.
وی با اشاره به اینكه برآورد درباره میزان جذب افراد فارغ التحصیل بعنوان كارورز برای سال ۹۷ تعداد ۱۰۰ هزار نفر بود، اظهار داشت: از آبان ماه ۹۶ تا آخر سال گذشته در مدت یكسال و ۴ ماه از اجرای طرح كارورزی بیشتر از ۳۹۱ هزار متقاضی در سامانه كارورزی ثبت نام كردند كه از این میزان متقاضی، تابحال بیشتر از ۱۰۶ هزار نفر واجد شرایط شناسایی شدند و به تدریج به «كارفرمایان متقاضی جذب كارورز» عرضه شدند یا معرفی خواهند شد.
معرفی ۲۴ هزار فارغ التحصیل كارورز به كارفرمایان
وی با اشاره به وضعیت تقاضای كارفرمایان برای جذب فارغ التحصیلان جویای كار تحت عنوان كارورز نیز اضافه كرد: در چارچوب اجرای این طرح حدود ۲۹ هزار كارفرما با ثبت نام در سامانه كارورزی برای جذب كارورز اعلام آمادگی كردند كه بعد از بررسی شرایط كارگاه برای جذب نیرو، تابحال برای ۱۳ هزار و ۱۶۰ بنگاه مجوز جذب كارورز صادر گردیده است.
آذرپناه با تاكید بر اینكه كارورزان واجد شرایط به بنگاه های مذكور برای طی دوران كارورزی معرفی می گردند، اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، از مجموع ۱۰۶ هزار فارغ التحصیل متقاضی واجد شرایط، ۲۴ هزار نفر در چارچوب كارورز به ۱۳ هزار و ۱۶۰ بنگاه صاحب صلاحیت معرفی و جذب شدند كه تابحال تعداد ۴ هزار نفر از آنها شاغل شده و تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفته اند و حق بیمه آنها از طرف وزارت كار پرداخت می شود و مابقی نیز به تدریج شاغل می شوند.
فارغ التحصیلان جویای كار می توانند با بازگشت به سامانه http: //www.portaltvto.com/internship/main_page/main_pre/#end تقاضای خودرا برای معرفی به بنگاه های اقتصادی تحت عنوان كارورز ثبت كنند. همین طور بنگاه های اقتصادی متقاضی جذب نیروی كار نیز می توانند تقاضای خودرا برای جذب نیروی كار فارغ التحصیل اعلام كنند.


منبع:

1398/02/26
15:24:07
5.0 / 5
4324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری