مهر خبر می دهد؛

مهلت یك هفته ای دستگاه ها برای عرضه عملكرد اشتغال به وزارت كار

مهلت یك هفته ای دستگاه ها برای عرضه عملكرد اشتغال به وزارت كار

به گزارش ارتباط با مشتری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به دستگاه های اجرایی اعلام نمود كه تا آخر اردیبهشت عملكرد اشتغال مربوط به سال ۹۷ را ارائه نمایند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بعد از نشست كمیسیون تخصصی شورایعالی كار كه روز گذشته در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، عیسی منصوری معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار طی نامه ای به نمایندگان دستگاه های اجرایی، درخواست نمود تا ۳۰ اردیبهشت ماه گزارش عملكرد میزان اشتغال بوجود آمده در فعالیت های در رابطه با دستگاه خویش را به این وزارتخانه اعلام كنند.
بر اساس این گزارش، در برنامه های اشتغال سال ۹۷ هر دستگاه تعهدی برای ایجاد اشتغال داشت كه میزان عملكرد هر یك در میزان تحقق تعهدات باید به وزارت كار بعنوان مسئول كمیسیون تخصصی شورایعالی كار عرضه شود.
با توجه به اینكه در نشست روز گذشته، نمایندگان دستگاه ها گزارش مكتوب و جامعی از میزان اشتغال بوجود آمده عرضه نكردند، وزارت كار روز گذشته، ۲۳ اردیبهشت ماه طی نامه ای مكتوب از نمایندگان دستگاه ها در كمیسیون تخصصی شورایعالی اشتغال خواست تا ۳۰ اردیبهشت نسبت به عرضه عملكرد اشتغال سال قبل در حوزه های مربوط به فعالیت دستگاه خود اقدام نمایند.
برای وزارت جهاد كشاورزی حمایت برای ایجاد ۸۲ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی، برای وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه معدن و فراوری معدنی ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی و در حوزه صنعت ایجاد ۱۲۵ هزار شغل برای سال ۹۷ پیشبینی شده بود.
همچنین تعهد وزارت صنعت، معدن و تجارت برای ایجاد شغل در حوزه های بازرگانی و صنوف ۱۲۴ هزار شغل، تعهد وزارت نیرو ایجاد ۲۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی و برای میراث فرهنگی در حوزه گردشگری ایجاد ۸۴ هزار و ۶۰۰ شغل و در حوزه صنایع دستی هم ۳۶ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی برای سال ۹۷ بوده است.
وزارت كار تلاش دارد با دریافت گزارش عملكرد دستگاه ها در حوزه اشتغال زایی و تطبیق دادن آن با تعهدات دستگاه ها، برنامه اشتغال سال ۹۸ را تدوین و برای تصویب در شورایعالی اشتغال با حضور رئیس جمهور ارائه نماید.


منبع:

1398/02/29
14:58:30
5.0 / 5
4804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری