ایرلاین های چینی:

بوئینگ باید خسارت دهد

بوئینگ باید خسارت دهد

ارتباط با مشتری: ایرلاین های چینی از شركت هواپیماسازی بوئینگ تحت تاثیر زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ 737 مكس و لغو تعداد زیادی از پروازهای آن، طلب خسارت كردند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، از آنجاكه دو فروند هواپیمای مدل بوئینگ ۷۳۷ مكس در چند ماه اخیر بدون هیچ دلیل معلوم و مشخصی سقوط كرده و تمامی سرنشینان آن نیز كشته شده و از بین رفته اند، خیلی از كشورها و ایرلاین های جهان پرواز و فعالیت این مدل خاص از هواپیما را ممنوع اعلام نموده و یا به حالت تعلیق در آورده اند.
كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی قبل تر نیز برآورد و اعلام نموده بودند كه خیلی از ایرلاین هایی كه هم اكنون میزبان این نوع خاص از هواپیما هستند، در صورتیكه زمین گیر شدن بوئینگ ۷۳۷ مكس به طول بیانجامد، گرفتار ضرر و زیان های گسترده و خسارات مالی جبران ناپذیری خواهند شد چونكه ایرلاین ها تعداد زیادی از این هواپیماها را در اختیار داشته ولی قادر به حركت و پرواز آنها نخواهند بود و مشخص نیست كه زمین گیر شدن آنها تا چه زمانی به طول بیانجامد.
حالا طبق گزارش رویترز، سه شركت هواپیمایی چینی از بوئینگ برای زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مكس ۸ پس از سقوط دو فروند از آن به صورت پی در پی طلب خسارت كرده اند چونكه این مساله در ماه های اخیر تابحال باعث شده است كه پروازهای زیادی لغو شود.
بیشتر از دو ماه پیش بود كه دومین هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مكس ۸ تنها ۱۳ دقیقه پس از بلند شدن از زمین كه به نایروبی، پایتخت كنیا در حال پرواز بود، سقوط كرد و تمامی ۱۵۷ سرنشین آن كشته شدند. این دومین سانحه مرگباری بود كه دقیقاً به فاصله چند ماه، برای این هواپیمای جدید و پیشرفته اتفاق می افتاد. پس از این اتفاق، تمامی ایرلاین های جهان تصمیم گرفتند كه به ادامه فعالیت این نوع خاص از هواپیما اختتام دهند و بطور موقت پرواز آنرا به حالت تعلیق دربیاورند. هنوز هم اگرچه خیلی از شركت های هواپیمایی در جهان تعداد زیادی از این هواپیما را در خطوط فعال خود در اختیار دارند، بوئینگ ۷۳۷ مكس زمین گیر شده است.
لازم به ذكر است كه الان ۳۸۷ فروند هواپیمای بوئینگ در فرودگاه های سراسر جهان زمین گیر شده و تا اطلاع ثانوی مجوز پرواز نخواهند داشت كه از این تعداد بالغ بر ۱۰۰ فروند از آن به ایرلاین های چینی متعلق می باشد.
هم زمان با شركت های هواپیمایی چینی، شركت هواپیمایی ملی تركیه، تركیش ایرلاینز، هم اعلام نموده است كه بوئینگ باید برای زمین گیر شدن هواپیمای ۷۳۷ مكس به ایرلاین های متضرر مربوطه خسارت و غرامت پرداخت كند.
منبع:

1398/03/01
23:46:19
5.0 / 5
5088
تگهای خبر: شركت , كشور , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری