۸۷ درصد سهم عمرانی ها داده شد

۸۷ درصد سهم عمرانی ها داده شد

به گزارش ارتباط با مشتری آنچه در بودجه ۱۳۹۷ گذشته از این حكایت دارد كه پروژه های عمرانی توانستند ۸۷ درصد سهم بودجه مصوب سالانه خویش را دریافت نمایند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بودجه های عمرانی بخشی از مصارف مالی دولت در سال به شمار می روند كه در كنار هزینه های جاری و همینطور تملك دارایی های مالی تشكیل دهنده هزینه های عمومی هستند، اما اغلب به علت اینكه هزینه های جاری سهم بالای از مصارف را در بر می گیرند و عدم پرداخت در این بخش با توجه اینكه عمده آن حقوق و دستمزد است، تا حدی امكان پذیر نیست.

معمولاً این بودجه های عمرانی هستند كه سهم آنها به صورت كامل در سال مقرر نمی گردد و هر گاه دولت ها در منابع كم بیاورند، عدم تحقق شامل پروژه های عمرانی می شود.

با این وجود عملكرد سال قبل نشان داده است سهم عمرانی تا حد بالایی پرداخت شده است؛ بگونه ای كه در بودجه ۱۳۹۷ مصوب شده بود كه دولت ۶۲ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی اختصاص دهد و این در حالی است كه تازه ترین گزارش سازمان برنامه و بودجه از این حكایت دارد كه ۵۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای عمرانی پرداخت شده كه از این رقم حدود ۲۱ هزار و۶۷۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد دیگر از راه انتشار اسناد خزانه بوده است.

بر این اساس پارسال حدود ۶، ۰۰۰ میلیارد تومان از بودجه عمرانی پرداخت نشده است كه عملكرد چندان منفی نسبت به سال های قبل به شمار نمی رود، چونكه گاهی عدم تحقق در بودجه های عمرانی بیشتر از این هم بوده است.

برای امسال هم در لایحه بودجه حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی پیشنهاد شده بود كه در نهایت به ۶۲ هزار میلیارد تومان كاهش پیدا كرد كه باید دید چه میزان از آن محقق خواهد شد.
1398/03/02
12:26:24
5.0 / 5
4732
تگهای خبر: بودجه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری