مهر خبر می دهد؛

جزئیات تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال سال ۹۸

جزئیات تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی اشتغال سال ۹۸

ارتباط با مشتری: بخشنامه اجرایی تسهیلات 25 هزار میلیارد تومانی اشتغال در سال 98 ابلاغ گردید كه بر طبق آن 16 وزارتخانه، دستگاه اجرایی و نهاد مكلف شده اند برنامه اشتغال زایی خودرا تا آخر خرداد عرضه كنند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، دولت برای اجرای برنامه های تولید اشتغال محور در سال جاری، ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با هدف ایجاد یك میلیون و ۹۰ هزار فرصت شغلی در چارچوب بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ كل كشور پیش بینی كرده است.
بر اساس بخشنامه اجرایی این بند كه به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردیده است، این رقم از محل قانون بودجه ۹۸، تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانك ها تأمین خواهد شد.
بر اساس این بخشنامه، ۳۰ هزار میلیارد ریال از محل جدول شماره ۹ پیوست قانون بودجه پیش بینی شده است. همین طور ۹۵ هزار میلیارد ریال از محل منابع صندوق توسعه ملی در قالب مصوبات هیئت امنا، ضوابط، مقررات و اساسنامه صندوق نزد بانكهای عامل سپرده گذاری می شود. علاوه بر این از محل منابع بانكی نیز بانك مركزی حداقل تا مبلغ ۱۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعتباری را به صورت تركیبی با منابع داخلی بانكهای عامل برای تحقق اهداف برنامه های اشتغال امسال تجهیز می كند. در مجموع ۲۵۰ هزار میلیارد ریال از این محل ها برای برنامه های اشتغال سال ۹۸ اختصاص خواهد یافت.
ارائه برنامه تولید اشتغال محور دستگاه های دولتی تا آخر خرداد به وزارت كار
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ وزارت جهاد كشاورزی؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ وزارت كشور؛ وزارت بهداشت؛ وزارت نیرو؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وزارت راه و شهرسازی؛ وزارت ورزش و جوانان؛ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ كمیته امداد امام خمینی (ره)؛ سازمان بهزیستی كشور؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی موظف می باشند تا اختتام خردادماه، برنامه تولید حوزه مورد نظر خودرا با اولویت ایجاد اشتغال جدید و تثبیت اشتغال موجود بعد از تأیید وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای تأیید نهایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال نمایند.
برنامه تولید دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال باید در حوزه هدف گذاری میزان تولید و تعداد فرصت های شغلی، منابع مورد نیاز و نحوه تأمین آن، شیوه حمایت مالی، نحوه مشاركت بخش خصوصی و نهادهای عمومی غیردولتی، زمان بندی اجرا و توزیع استانی باشد.
همچنین وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی مكلف است سامانه نظارتی لازم برای اجرا، رصد و پایش برنامه های اشتغال همچون میزان تولید، تعداد فرصت های شغلی ایجاد و تثبیت شده، نحوه و میزان تأمین منابع مالی را طی یك ماه آینده ایجاد و دسترسی های مورد نیاز دستگاه های اجرایی و سازمان برنامه و بودجه را ارائه كند.
بانك مركزی نیز موظف است با همكاری سازمان برنامه و بودجه، صندوق توسعه ملی و بانكهای عامل، دستورالعمل وحدت رویه، متضمن نحوه و تسهیل در پذیرش طرح ها و درخواست ها، گردش امور، دریافت وثایق، اعطای تسهیلات و وجه التزام را در قالب این بخشنامه تا ۱۵ روز آینده تهیه و به مؤسسات عامل ابلاغ كند.منبع:

1398/03/18
13:59:16
5.0 / 5
4717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری