در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد؛

راه اندازی سامانه اشتغال ایرانی ها تا نیمه تیرماه

راه اندازی سامانه اشتغال ایرانی ها تا نیمه تیرماه

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر كار از طریق اندازی سامانه اشتغال ایرانی ها حداكثر تا نیمه تیرماه اطلاع داد و اظهار داشت: با پیاده سازی این سامانه اطلاعات تمام افراد در سن كار، بیكار، شاغل و حتی جمعیت غیرفعال احصاء می شوند.عیسی منصوری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان، تصریح كرد: این سامانه در مراحل پایانی پیاده سازی قرار دارد و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بزودی راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه سامانه اشتغال ایرانی ها حداكثر تا آخر تیرماه شروع به كار خواهد كرد، درباره كاركرد و اهداف این سامانه اضافه كرد: در این سامانه جزئیات اطلاعات مربوط به بازار كار ثبت می شود.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه سامانه اشتغال ایرانی ها اطلاعات همه افرادِ در سن كار شامل شاغلان، بیكاران و حتی جمعیت غیرفعال را پوشش می دهد، درباره وجه تمایز این سامانه با گزارشات نیروی كار مركز آمار ایران، تصریح كرد: گزارشات مركز آمار از نیروی كار ماهیت «آماری» دارند اما آمار سامانه جامع اشتغال ایرانی ها گزارشات «ثبتی» است.
وی افزود: به عبارتی گزارشات سامانه اشتغال ایرانی ها به صورت مستند و دال بر اطلاعات شفاف بازار كار در لایه های مختلف است.
منصوری با اشاره به اینكه برای سیاست گذاری دقیق در بازار كار نیازمند اطلاعات دقیق از بازار كار هستیم، اظهار داشت: بنابراین با راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانی ها تلاش داریم به اطلاعات دقیقی از داده های مربوط به بازار كار دسترسی داشته باشیم.
معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار اظهار داشت: در واقع در سامانه جامع اشتغال ایرانیان، شناسنامه یك فرد به لحاظ شغلی ثبت می شود.
وی درباره بازیگران و محل كاربرد این اطلاعات اضافه كرد: علاوه بر اینكه داده های مربوط به شناسنامه شغلی افراد می تواند در سیاست گذاری های بازار كار كمك نماید، این اطلاعات به صورت مدیریت شده در اختیار بازیگران بازار كار همچون كارفرمایان و كاریابی ها قرار می گیرد.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه بخشی از اشتغال كشور، «غیررسمی» است، تصریح كرد: یكی از مزیت های مهم سامانه جامع اشتغال ایرانیان، شناسایی اشتغال غیررسمی است.


منبع:

1398/03/19
14:34:41
5.0 / 5
4525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری