آخرین اخبار از ساخت ۲۰۰ واحد مسكونی تخریبی در سیل مازندران

آخرین اخبار از ساخت ۲۰۰ واحد مسكونی تخریبی در سیل مازندران

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تسریع در خدمات رسانی به سیل زدگان مازندرانی تاكید نمود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی شامگاه سه شنبه در دهمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده مازندران، اظهار نمود: حضور بموقع مدیریت ارشد استان در ساماندهی خرابی های ناشی از سیل و خدمات رسانی به مردم خسارت دیده با همراهی و همكاری تمام دستگاه های و سازمان های دولتی نیروهای انتظامی و نظامی و اطلاع رسانی بموقع رسانه ای سبب شد تا بحران ناشی از این بلایای طبیعی در مازندران در كمترین زمان فروكش كند.

وی اضافه كرد: روند خدمات رسانی به سیل زدگان باید همانند گذشته بدون وقفه ادامه داشته باشد و در این مراحل بازسازی و نوسازی باید تمام دستگاه های مرتبط همچون بانك ها فعالیت های خویش را تسریع كنند.

وزیر معین دولت دوازدهم در مازندران اظهار داشت: دولت در بخش اجرایی برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسكونی و جبران خسارت ها در بخش كشاورزی كمك های خوبی را برای استان مازندران مصوب كرده است و بخش زیادی از این كمك ها هم به خسارت دیدگان پرداخت گردید.

جهرمی تصریح كرد: بانكهای عامل در پرداخت خسارت ها به خصوص تسهیلات ساخت و مرمت سرعت بیشتری به خرج دهند تا در هفته جاری این اعتبارات در اختیار سیل زدگان قرار گیرد.

وی اظهار داشت: چنانچه در حوزه زیرساخت فناوری و ارتباطات برای پرداخت تسهیلات مشكلی برای بانك ها وجود دارد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تأمین این زیرساخت ها كمك می نماید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به خسارت های سیل به تأسیسات زیربنایی مازندران و عدم تخصیص اعتبار اظهار داشت: در نشست ۲۲ خردادماه (چهارشنبه) هیأت دولت، پیگیری لازم برای تأمین این اعتبار با عنایت به محدودیت های مالی دولت انجام می شود و امیدوارم این اعتبار هم در اختیار استان قرار گیرد.

جهرمی بار دیگر با تاكید بر تسریع در خدمات رسانی به سیل زدگان مازندرانی، اظهار نمود: باید بگونه ای برنامه ریزی شود تا كاركردها در حوزه خدمات به سیل زدگان به درستی به نتیجه برسد تا رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

وی رضایتمندی مردم در امور خدمات رسانی را بهترین راهكار برای ساماندهی مدیریتی در مواقع بحران قلمداد كرد و هدف اصلی دولت در خدمات رسانی را هم رضایت مردم دانست.

پایان تعمیرات ۵۸۰۰ واحد مسكونی خسارت دیده ناشی از سیل

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران هم در این نشست با اشاره به این كه متأسفانه سیل مازندران در سایه بروز سیلاب های مختلف در استان های دیگر كمتر با ابعادی كه داشته، نگریسه شده است، اظهار داشت: به علت گستره وسیع جغرافیایی، درگیری ۱۲ شهرستان در دو سیل و بحران های همزمان همچون بسته شدن راه ها در ارتفاعات به خاطر بارش برف سنگین و حضور حجم بالای مسافران و گردشگران و مسدود شدن سه محور اصلی موصلاتی استان و یك لاینه شدن محور سوادكوه بعد از سیل دوم در ۱۲ فروردین، بحران وسیعی در حوزه های مختلف بر استان حادث و خسارات فراوانی به بخش های گوناگون وارد شد.

وی با بیان این كه بعد از بروز بحران سیل های اخیر با ۱۰۰۰ نقطه رانشی در استان روبرو بودیم، اضافه كرد: با اولویت بندی رویاوریی با سیلاب و در سایه همدلی و هم افزایی بحران به نحو مطلوب مهار گشت. كارها به صورت همزمان مدیریت شد؛ به نحوی كه با آواربرداری، كار برآورد خسارات هم انجام و در ۷۲ ساعت برخی خسارت ها پرداخت گردید و با دستور معاون اول رئیس جمهوری بزودی تنخواه ها در اختیار استان ها قرار می گیرد.

حسین زادگان ضمن قدردانی از حمایت و حضور دولت و مسئولین و مقامات ارشد دولت و دیگر قوا، خاطرنشان كرد: با حمایت های صورت گرفته تعمیرات بالغ بر ۵۸۰۰ واحد مسكونی تمام می شود.

وی افزود: برای تمامی واحدهای مسكونی خسارتی شامل مرمتی و تخریبی علاوه بر تسهیلات بلاعوض، اعتبار ساخت و مرمت هم با نرخ ارزان قیمت پرداخت می شود تا خسارت دیدگان بتوانند در كمترین زمان ممكن این واحد را تكمیل كرده و در آن مستقر شوند.

استاندار مازندران با اشاره به این كه میزان تسهیلات مصوب برای استان در بخش بلاعوض است، ساخت و مرمت واحدهای مسكونی را افزون بر ۱، ۷۶۰ میلیارد ریال اعلام نمود و اظهار داشت كه تابحال ۲۲۵ میلیارد ریال از كمك های بلاعوض مصوب به سیل زدگان پرداخت گردید و بقیه هم در حال پرداخت است.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران مازندران كمك بلاعوض مصوب برای مازندران را ۴۱۰ میلیارد ریال اعلام نمود.

حسین زادگان آمار واحدهای مسكونی تخریبی در استان را هم حدود ۸۰۰ واحد اعلام و اظهار نمود: برپایه آخرین آمار كار ساخت ۲۰۰ واحد مسكونی تخریبی هم شروع شده است؛ به صورتی كه عملیات ساخت ۱۰۱ واحد در مرحله پی ریزی و ۵۵ واحد هم در مرحله اسكت بندی است.

وی اضافه كرد: همینطور برای تسریع در ساخت واحدهای مسكونی تخربیی خانوارهای تحت پوشش دستگاه های حمایتی بهزیستی و كمیته امداد امام (ره) قرارداد ساخت ۲۰۰ واحد مسكونی این اقشار صدمه پذیر با سپاه كربلای مازندران منعقد شد.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت: در مجموع در بخش مرمت واحدهای مسكونی خسارتی و حتی تخریبی كارها به خوبی در حال انجام می باشد و امیدواریم تا شروع فصل سرما اغلب سیل زدگان به خانه های خود بازگردند.

استاندار مازندران یكی از كاركردهای مثبت مدیریتی در امور سیل زدگان در این استان را عدم اسكان این خانواده ها در كانكس یا چادر معرفی و اظهار نمود: با كمك مردم منطقه و مسئولان، مدیریت خوبی در این بخش شد؛ به صورتی كه خانواده های خسارت دیده یا در مناطق مسكونی قابل اسكان مرمتی یا در منازل اقوام خود ساكن شدند.

حسین زادگان همدلی و انسجام بین مردم و مسئولان را از دیگر نقاط مثبت در تسریع در امور سیل زدگان برشمرد و اظهار داشت: تمام نهادهای مردمی و سازمان های دولتی و خصوصی و نیروهای بسیجی و امدادی در این بخش وارد میدان شدند و این همدلی و انسجام سبب شد تا كارها تسریع شود.

وی همكاری رسانه ها را از دیگر نقاط مثبت برای تسریع در ساماندهی امور سیلزدگان و همراهی مسؤولان ملی و استانی برشمرد و از همراهی رسانه ها هم قدردانی كرد.

1398/03/22
15:09:27
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری