گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر؛

افزایش سهم فارغ التحصیلان بیكار و شاغل در كل كشور

افزایش سهم فارغ التحصیلان بیكار و شاغل در كل كشور

به گزارش ارتباط با مشتری سهم جمعیت بیكار و شاغل فارغ التحصیل از كل جمعیت بیكاران و شاغلان طی دو سال گذشته افزایش یافته و این نشان دهنده حركت جامعه به سمت دانشگاه محوری طی سال های اخیر بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بررسی آخرین نتایج نیروی كار نشان می دهد، نرخ مشاركت اقتصادی بعنوان یكی از متغیرهای مهم در تحلیل بازار كار به ۴۰.۵ درصد افزایش یافته است؛ به عبارتی ۴۰.۵ درصد افراد ۱۰ ساله و بیشتر از نظر اقتصادی فعال می باشند و در گروه شاغلان یا بیكاران قرار دارند.
همچنین نتایج نشان داده است نرخ مشاركت اقتصادی در میان زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری هم نسبت به نقاط روستایی كم تر بوده است.
روند تغییرات نرخ مشاركت اقتصادی كل كشور مبین آن است كه این شاخص در سال ۹۷ نسبت به سال قبل ۰.۴ درصد افزایش داشته است كه یك نقطه قوت برای بازار كار به حساب می آید.
همچنین بررسی آخرین گزارش آماری از اشتغال كشور نشان داده است كه ۳۵.۶ درصد از «جمعیت در سن كار»، شاغل هستند. بر این اساس از حدود ۲۷ میلیون و ۷۴ هزار نفر جمعیت فعال كشور، ۲۳ میلیون و ۸۱۳ هزار نفر شاغل و ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۸۰۰ نفر هم بیكار هستند كه براین اساس، به جمعیت شاغل كشور حدود ۴۶۴ هزار نفر و به جمعیت بیكار هم حدود ۹۵ هزار و ۵۵۰ نفر اضافه شده است.
شاخص بیكاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله هم پارسال بدون تغییر ماند؛ این نرخ در سال های ۹۶ و ۹۷ معادل ۲۵.۱ درصد بوده است.
اما به رغم اینكه نرخ بیكاری جمعیت فارغ التحصیل كشور پارسال حدود یك درصد كاهش داشته است و از ۱۹ درصد در سال ۹۶ به ۱۸.۱ درصد پارسال رسیده، اما سهم جمعیت بیكار فارغ التحصیل از كل جمعیت بیكار افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در حالیكه در سال ۹۶ سهم بیكاران فارغ التحصیل دانشگاهی از كل بیكاران ۳۷.۱ درصد بود، این سهم در سال ۹۷ با رشد ۱.۴ درصدی به ۳۸.۵ درصد رشد كرد.

البته در مقابل، سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیل از كل جمعیت شاغل كشور هم افزایش داشته و از ۲۱.۵ درصد در سال ۹۶ به ۲۳.۹ درصد پارسال رسیده است.
افزایش سهم «جمعیت بیكاران فارغ التحصیل» و «شاغلان فارغ التحصیل» از كل جمعیت بیكار و شاغل كشور نشان دهنده افزایش میل جوانان به دانشگاه در سال های اخیر است.

1398/03/23
18:24:09
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری