طی ۲ ماه

كمتر از ۲۴۰ نفر وام مسكن یكم گرفتند بعلاوه شرایط

كمتر از ۲۴۰ نفر وام مسكن یكم گرفتند بعلاوه شرایط

به گزارش ارتباط با مشتری درپی كاهش تقاضای وام مسكن به علت افزایش قیمت خانه و طبق اعلام بانك مسكن، طی دو ماه نخست امسال فقط ۲۳۹ متقاضی تسهیلات در چارچوب صندوق پس انداز مسكن یكم گرفته اند.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش قیمت مسكن و كاهش قدرت خرید طی مدت اخیر درخواست تسهیلات اوراق مسكن از بورس و همینطور دریافت وام مسكن یكم هم كاهش یافته است، چونكه این مبالغ پاسخگوی بخش مناسبی از قیمت خرید خانه نیست بنابراین قرار شده مبلغ وام مسكن افزایش یابد و این امر منتظر نظر شورای پول و اعتبار است.
در حال حاضر مبلغ وام مسكن برای زوجین نفری ۸۰ میلیون تومان و برای افراد مجرد ۶۰ میلیون تومان است و افرادی كه واجد دریافت این وام هستند باید حتما خانه اولی باشند و تاكنون سند هیچ واحد ملكی به نام خود و همسرشان نخورده باشد و حداقل سن برای دریافت این وام ۱۸ سال است.
همچنین زوجین در پایتخت باید برای مدت ۱۰ ماه نصف مبلغ وام یعنی ۴۰ میلیون را سپرده و سپس وام از صندوق پس انداز یكم دریافت نمایند. اگر هر دو فرد بخواهند وام دریافت نمایند باید نفری ۴۰ میلیون مجموعاً ۸۰ میلیون را ۱۰ ماهه سپرده گذاری و در موعد مقرر ۱۶۰ میلیون تومان وام دریافت نمایند.
این افراد می توانند به درخواست خود نفری ۲۰ میلیون تومان هم وام جعاله بگیرند كه سود آن بسته به بافت فرسوده متغیر است و مجموع دریافت زوجین به ۲۰۰ میلیون تومان می رسد.
شرایط دریافت وام صندوق پس انداز یكم شامل این است كه ارزش ملك خریداری شده بایستی ۲۰ درصد (حداقل) از مبلغ خود وام بیش تر باشد. همینطور میزان و سقف وام در شهرهای كوچك ۴۰، شهرهای بزرگ ۶۰ و در پایتخت ۸۰ میلیون تومان است.
حداقل سن افراد هم برای دریافت وام مسكن اولی ها ۱۸ سال با درآمدی مستقل است.
نحوه بازپرداخت وام صندوق پس انداز یكم در چارچوب قسط های ۱۲ ساله است كه می توان به صورت پلكانی پرداخت كرد. بدین ترتیب كه پس از گذشت سال اول مبلغ اقساط به صورت تدریجی افزوده می شود.
همچنین وام مسكن یكم با نرخ سود هشت درصدی محاسبه می شود و فرد با دریافت ۸۰ میلیون تومان وام برای خرید خانه باید ماهانه ۹۳۰ هزار تومان قسط پرداخت كند.
در این زمینه محمد حسن علمداری - مدیر اداره امور اعتباری بانك مسكن - آخرین آمار تسهیلات پرداختی در این بخش را عنوان و اعلام نموده كه طی دو ماه نخست امسال ۲۳۹ فقره تسهیلات مشاركت مدنی در چارچوب صندوق پس انداز مسكن یكم به ارزش ۲۳ میلیارد و ۶۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اعطا شده است.
طبق گفته وی، در دو ماه نخست امسال ۱۴۴۶ فقره تسهیلات مشاركت مدنی به حوزه مسكن به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۶۶۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.
علمداری تسهیلات مشاركت مدنی اعطایی به بخش مسكن را متناسب با نوع تسهیلات گیرنده به پنج بخش تقسیم كرده و گفته كه در این مدت تسهیلات اعطایی به مجتمع های مسكونی به ارزش ۷۲ میلیارد و ۳۵۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده كه بیشترین سهم در بین پنج گروه تفكیكی را داشته است.

بر اساس اعلام وی، طی دو ماه ابتدایی امسال، به تعاونی های مسكن معادل ۲۳ میلیارد و ۱۸۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، تسهیلات انفرادی (با سپرده و بدون سپرده) به ارزش ۵۷ میلیارد و ۱۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، تسهیلات متمم طرح مسكن معادل ۱۹ میلیارد و ۸۴۱ میلیون تومان و به اقشار خاص معادل پنج میلیارد و ۱۴۸ میلیون تسهیلات مشاركت مدنی پرداخت شده است.

همچنین طبق اعلام بانك مسكن، در این مدت ۴۲۹ فقره تسهیلات مشاركت مدنی انفرادی بدون احتیاج به سپرده گذاری و ۲۹۷ فقره تسهیلات مشاركت مدنی انفرادی در حوزه روستایی پرداخت شده است.1398/03/26
14:38:26
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تعاون , درآمد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری