گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر

سهم ۱۳درصدی كودكان كار از شاغلان ساختمانی

سهم ۱۳درصدی كودكان كار از شاغلان ساختمانی

ارتباط با مشتری: نتایج یك گزارش رسمی نشان داده است كودكان كار در عمده فعالیت های اقتصادی همچون استخراج معدن و ساختمان بعنوان دو شغل پرخطر از نگاه سازمان جهانی كار نیز حضور دارند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، برمبنای جدیدترین مطالعات انتشار یافته از طرف مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت كار، از حدود ۹ میلیون كودك ۱۰ تا ۱۷ ساله، ۴۹۹ هزار كودك فعال (مجموع كودكان شاغل و در جستجوی كار) هستند.
بر اساس یافته های این تحقیق، نرخ مجموع كودكان در جستجوی كار ۱۰ تا ۱۷ ساله در سال ۹۶ نسبت به سال های ۹۴ و ۹۵ به ترتیب ۰.۹ درصد و ۴.۱ درصد كاهش داشته است. البته به رغم كاهش نرخ جمعیت كودكان در جستجوی كار پسر، اما نرخ كودكان دختر در جستجوی كار در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ به میزان ۳.۵ درصد رشد نشان داده است.
مطابق برآورد سال ۹۶، از تعداد جمعیت ۳۷۸ هزار و ۱۱۹ شاغل ۱۰ تا ۱۷ ساله كشور، ۸۲.۳ درصد پسر و ۱۷.۷ درصد را دختران می سازند.
طبق جدیدترین آمار انتشار یافته از سهم كودكان در گروه های عمده فعالیت اقتصادی كشور، این كودكان علاوه بر اشتغال در مشاغل مختلف، در دو گروه شغلی پرخطر از نظر سازمان بین المللی كار (ILO) یعنی استخراج معدن و ساختمان فعالیت دارند. برمبنای استانداردهای سازمان بین المللی كار فعالیت اقتصادی استخراج معدن و ساختمان در زیرمجموعه گروه های عمده فعالیت اقتصادی پرخطر شمرده می شود.
به این ترتیب سهم كودكان كار در فعالیت های در رابطه با استخراج معدن ۰.۰۳ درصد و در بخش ساختمان ۱۲.۷ درصد اعلام شده است.
همچنین سهم كودكان كار در فعالیت های كشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری ۲۹.۳ درصد، در مشاغل مربوط به تولید صنعتی (ساخت) ۱۹.۵ درصد، در فعالیت های مربوط به تأمین برق، گاز بخار و تهویه هوا ۰.۰۸ درصد، در بخش های آبرسانی، مدیریت پسماند فاضلاب و فعالیت های تصفیه ۰.۵ درصد و در سایر فعالیت های اظهار نشده نیز ۳۷.۸ درصد است.منبع:

1398/03/29
14:43:31
5.0 / 5
4618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری