كار و تعاون در هفته ای كه گذشت

انتقاد از عدم واگذاری ها به بخش تعاون

انتقاد از عدم واگذاری ها به بخش تعاون

به گزارش ارتباط با مشتری برگزاری یكصد و هشتمین اجلاس سازمان جهانی كار، پشتیبانی از تشكیل و توسعه تعاونی های دانش بنیان و انتقاد از عدم واگذاری ها به بخش تعاون از مهمترین خبرهای این هفته حوزه كار و تعاون بود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی این هفته عازم ژنو شد تا در یكصد و هشتمین اجلاس سازمان جهانی كار حضور یابد. در این اجلاس كه با یكصدمین سالگرد تأسیس سازمان بین المللی كار مصادف شده ۷۵۰۰ نفر از نمایندگان دولت ها و سازمان های كارگری و كارفرمایی از سراسر جهان شركت كرده اند. موضوعات مهمی كه در این اجلاس مورد توجه و بحث قرار خواهد گرفت، تبیین تحولات آینده كار، گسترش حمایت های اجتماعی، گزارش سال ۲۰۱۹ بانك جهانی و سفارش این بانك به دولت ها جهت سرمایه گذاری در مهارت های جدید و افزایش درآمدها است.

دیدار با وزیران كار جنبش عدم تعهد، وزیران كار آسیا و اقیانوسیه و وزیران كشورهای عراق، بلغارستان، آذربایجان و سوریه همچون برنامه های جانبی پیشبینی شده در مسافرت وزیر كار به اجلاس جهانی كار است.

حل تغییرات جهان كار با مشاركت همه جانبه

محمد شریعتمداری در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان جهانی كار همكاری بیشتر دولت ها برای دستیابی به آینده ای روشن را خواهان شد و بر ضرورت حل و فصل تغییرات جهان كار با مشاركت و تقویت همه جانبه تصریح كرد.

وی تحریم های یكجانبه و غیرقانونی را در تضاد با اهداف متعالی سازمان بین المللی كار و مانع تحقق عدالت اجتماعی و كار شایسته دانست و اظهار داشت: تحمیل تحریم های یكجانبه و غیرقانونی بر ایران باعث لطمه به زندگی مردم بخصوص معیشت كارگران و فعالیت اقتصادی كارفرمایان شده است اما این تحریم ها نه تنها عزم و اراده برای توسعه رفاه اجتماعی، ارتقای كار شایسته و توسعه پایدار را تضعیف نكرده بلكه باعث غلبه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران بر همه بدخواهی ها شده است.

تشكیل و توسعه شركت های تعاونی دانش بنیان و تجاری سازی آنها

در هفته ای كه گذشت معاون وزیر تعاون از اختصاص تسهیلات و صدور ضمانت نامه های لازم برای تعاونی های دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه ای كه اخیراً به امضا رسیده حمایت های لازم از تشكیل و توسعه شركت های تعاونی دانش بنیان و تجاری سازی آنها صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: جذب سرمایه های خرد مردمی كمك به ارزش افزوده بیشتر برای تعاونی ها است و ما برای بهره مندی تعاونی های دانش بنیان از تسهیلات ضمانت نامه های لازم را صادر كرده ایم.

كبیری، با اشاره به اشتغالزایی تعاونی ها و كاهش نرخ بیكاری، حفظ اشتغال موجود را از لزوم های جامعه برشمرد و ارزش افزوده بالا و هزینه پایین اشتغال را از خصوصیت های مهم تعاونی های دانش بنیان ذكر كرد.

نایب رئیس اتاق تعاون ایران در هفته ای كه گذشت با تاكید بر ظرفیت های بالای بخش تعاون از اینكه نامی از تعاونی ها و مشاركت آنها در برنامه های اقتصادی برده نمی گردد، انتقاد نمود.

وی اظهار داشت: با وجود آنكه شبكه تعاونی ها در جریان توزیع گوشت و مرغ شب عید و توزیع بی واسطه اقلام مورد نیاز مردم، نقش آفرینی بسزایی داشتند ولی متأسفانه هیچ نامی از آنها در اخبار و رسانه ها برده نمی گردد.

انتقاد از عدم واگذاری ها دولتی به بخش تعاون

اسماعیل خلیل زاده درباره واگذاری ها به بخش تعاون، اظهار داشت: قرار بود ۳۰ درصد از درآمدهای حاصل از واگذاری ها به بخش تعاون اختصاص پیدا كند ولی با وجود صراحت و تاكید قانون، تابحال شركت های بسیار كمی واگذار شده اند و ما مشكلاتی در این زمینه داشتیم كه ظرف چند هفته آینده در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم كرد.

نایب رئیس اتاق تعاون ایران همینطور اعلام نمود كه اعتماد صددرصدی به واگذاری برخی شركت های شستا به بخش تعاون ندارد چون نامه نگاری هایی كه در این زمینه صورت گرفته به نتیجه نرسیده و شركت های شستا علاقه ای به افتتاح حساب و سرمایه گذاری در بانك توسعه تعاون نشان نداده اند.
1398/03/30
21:00:35
5.0 / 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری