سهم دولتهای احمدی نژاد و روحانی از مسكن مهر

مسكن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا كرد

مسكن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا كرد

ارتباط با مشتری: مسكن مهرهای بدون متقاضی كه به سبب جانمایی نامناسب به 117 هزار واحد می رسید، حالا بعد از جهش قیمتها در بازار مسكن خریدار پیدا كرده و به 57 هزار رسیده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، آنطور كه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسكن مهر گفته، از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر تا كنون یك میلیون و ۸۲۵ هزار واحد معادل ۸۴ درصد تحویل شده است. كمتر از ۴۰۰ هزار واحد هنوز تحویل داده نشده كه از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد آماده و ساخته شده است كه با اتمام خدمات زیربنایی شامل انشعابات آب و برق، آماده واگذاری به متقاضیان خواهد بود.
تا پیش از افزایش شدید قیمت مسكن در كلانشهرها خیلی از واحدهای مسكن مهر در اقصی نقاط كشور متقاضی نداشت. تنها در پرند ۷۰۰۰ واحد، در هشتگرد ۱۰ هزار و در خراسان رضوی ۱۱ هزار واحد مسكن مهر بدون تقاضا وجود داشت. تنها در شهر بینالود ۳۷۰۰ مسكن مهر تعریف شده بود كه از این تعداد ۲۲۰۰ واحد متقاضی نداشت. در ضمن حدود ۱۲ سال اخیر یافتن مشتری برای این واحدها كه سرمایه های كلانی برای ساخت آن صرف شده بود، معضلی برای دولت محسوب می شد؛ با وجود این، نوسانات قیمت مسكن در كلانشهرها كه به اعتقاد كارشناسان، كوچ طبقاتی را به همراه آورده، موجب شد تا از كل ۱۱۷ هزار واحد بدون متقاضی در كل كشور به تدریج ۶۰ هزار واحد خواستار پیدا كند.
سهم ۵۱ درصدی دولت ندبیر و امید در تحویل واحدهای مسكن مهر
آمار از آن حكایت می كند كه تا كنون از كل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر، سهم دولت احمدی نژاد از تحویل واحدها ۶۹۰ هزار معادل ۳۱ درصد و سهم دولت روحانی یك میلیون و ۱۳۵ هزار معادل ۵۱ درصد بوده است. مابقی واحدها هنوز در مرحله ساخت و تحویل قرار دارد. نیمی از ۴۰۰ هزار واحد باقی مانده معطل زیرساختها و نیم دیگر دارای پرونده در مراجع قضایی است.
منبع:

1398/04/09
00:54:18
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: بازار , خدمات , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری