در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد

آمادگی كانادا، استرالیا و دانمارك برای جذب نیروی كار ایرانی

آمادگی كانادا، استرالیا و دانمارك برای جذب نیروی كار ایرانی

ارتباط با مشتری: مدیركل هدایت نیروی كار وزارت كار با اشاره به اینكه كشورهای كانادا، استرالیا ودانمارك اقداماتی را برای جذب نیروی كار ایرانی آغاز نموده اند، از هدفگذاری برای اعزام5هزار نیرو به خارج در سال98 خبرداد.محمد اكبرنیا در گفتگو با خبرنگار مهر، تأسیس دفاتر هدایت و حمایت نیروی كار در كشورهای هدف را یكی از سیاست های وزارت كار در حوزه اعزام نیروی كار به خارج از كشور عنوان نمود و اظهار داشت: این دفاتر به تسهیل اعزام نیروی كار از كشورمان به كشور مقصد كمك می كنند، ضمن اینكه ایرانی ها شاغل می توانند از حمایت های این دفاتر در حوزه های مختلف در رابطه با كار بهره مند شوند.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون در كشورهایی مانند عمان، كانادا، تركیه، استرالیا، دانمارك و آلمان دفاتر هدایت و حمایت نیروی كار به راه افتاده است، افزود: دفاتر كشورهای آلمان و دانمارك اخیرا و امسال تأسیس شده اند.
مدیر كل هدایت و حمایت نیروی كار وزارت كار اضافه كرد: این دفاتر بوسیله هماهنگی و توافق دو جانبه وزارت امور خارجه كشورمان با كشورهای مورد نظر تأسیس می شوند. البته در كشور كانادا نیز به رغم اینكه سفارت نداریم اما دفتر هدایت و حمایت نیروی كار ایرانی تأسیس شده است و فعالیت می كند.
اكبرنیا با اشاره به اهم اقدامات برای اعزام نیروی كار به خارج از كشور اظهار داشت: كاریابی های ما در كشورهای كانادا، استرالیا و دانمارك اقداماتی را در حوزه جذب نیروی كار ایرانی آغاز نموده اند كه امیدواریم بتوانیم به نتایج و توافقات خوبی دست یابیم.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: برنامه های اعزام نیروی كار به خارج از كشور در سال ۹۸ را از اواخر سال قبل آغاز كردیم تا بتوانیم امسال تحولی در حوزه اعزام نیروی كار ایجاد نماییم. نیازهای جهانی بازار كار خصوصاً در حوزه های بهداشتی و فنی و مهندسی این نوید را می دهد كه بتوانیم اقداماتی در این زمینه داشته باشیم اما در نهایت تسهیل اعزام نیروی كار به شرایط بین المللی و گشایش های سیاسی بستگی دارد.
وی همین طور به ظرفیت بالای جذب نیروی كار خارجی توسط كشور آلمان اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای برآوردهای صورت گرفته، این كشور به ۷۰۰ هزار نیروی كار خارجی نیاز دارد كه در فاز نخست جذب ۲۵۰ هزار نیروی كار هدف گذاری شده است اما اینكه چقدر از این نیاز را بتواند با جذب نیروی كار ایرانی پوشش دهد بستگی به ظرفیت های فنی داخلی و مسائل سیاسی دارد.
اكبرنیا اظهار داشت: با كشور آلمان در حوزه اعزام نیروی كار به این كشور توافقاتی صورت گرفته و پیشرفت هایی نیز حاصل شده است.
وی داشتن مدرك زبان انگلیسی آیلتس (IELTS) را مهمترین شرط جذب نیروی كار در خارج از كشور عنوان نمود و اظهار داشت: متقاضیان برای اعزام به خارج از كشور برای اشتغال، حتما باید بوسیله كاریابی های مجاز كه در سایت وزارت كار انتشار یافته است، اقدام نمایند. در كاریابی های مجاز تمام مراحل اقدام درج شده است.
مدیركل هدایت و حمایت نیروی كار وزارت كار اظهار داشت: در اولین مرحله اقدام برای اعزام نیروی كار به خارج از كشور، مبلغ ۴۰ هزار تومان برای مشاوره از كارجو دریافت می شود.
اكبرنیا با اشاره به اعزام ۱۷۰۰ هزار نیروی كار ایرانی به خارج از كشور بوسیله كاریابی ها در سال قبل اظهار داشت: تلاش و هدف ما این است كه امسال در صورت فراهم شدن شرایط این میزان را به ۵ هزار نفر برسانیم.


منبع:

1398/04/13
12:49:57
5.0 / 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری