بیمه بیكاری چه زمانی قطع می شود؟

بیمه بیكاری چه زمانی قطع می شود؟

ارتباط با مشتری: مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با بیان آخرین آمار مقرری بگیران بیمه بیكاری، شرایط قطع بیمه بیكاری را تشریح نمود.كریم یاوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بیمه بیكاری یك حمایت اجتماعی است كه با پرداخت سه درصد مزد بیمه شدگان و مشمول قانون كار و در جهت پشتیبانی از كارگران بیكار فراهم گشته است و به كارگرانی تعلق می گیرد كه با میل و اختیار خود از كار بیكار نشده باشند.

وی با تاكید بر اینكه كارفرمایان باید در هنگام بكارگیری نیروی انسانی نسبت به بیمه تمام نیروهای به كار گرفته شده اقدام نمایند، درباره منابع بیمه بیكاری اظهار داشت: میزان حق بیمه بیكاری سه درصد مزد بیمه شده است كه توسط كارفرما پرداخت می شود پس هیچ بودجه دولتی برای این منظور در كار نیست و از محل سه درصد مزد بیمه شده است.

تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری ۲۶۰ هزار نفر شد

مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری در كشور را ۲۶۰ هزار نفر ذكر كرد و اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش داشته است.

یاوری اشاره كرد: همچون وظایف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباب مقرری بگیران بیمه بیكاری، فراهم كردن زمینه اشتغال مجدد آنها است كه در این خصوص تا اختتام دی ماه سال قبل زمینه اشتغال بیشتر از ۱۴ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری فراهم شده و این میزان حالا به ۱۸ هزار نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این راستا مكلف است برمبنای قانون آموزش های مهارتی لازم را به مقرری بگیران بیمه بیكاری عرضه نماید كه در این خصوص تا اختتام دی ماه سال قبل بیشتر از ۲۵ هزار نفر به مراكز آموزش فنی و حرفه ای بازگشت و دوره های یادگیری و بازآموزی مهارت را گذرانده اند.

كارگران متأهل مقرری بیشتری می گیرند

به گفته مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار، پرداخت مقرری بیمه بیكاری به میزان سابقه افراد بستگی دارد كه مدت زمان دریافت آن برای كارگران مجرد حداقل شش ماه و حداكثر ۳۶ ماه و برای كارگران متأهل حداقل ۱۲ ماه و حداكثر ۵۰ ماه است.

یاوری همین طور اظهار داشت كه كارگران كارگاه ها و بنگاه هایی كه به سبب اصلاح ساختار مشمول نوسازی ماشین آلات یا بازسازی خط تولید قرار گیرند از مزایای بیمه بیكاری بهره مند می شوند.

یاوری درباره شرایط قطع بیمه بیكاری اظهار نمود: یكی از عوامل مؤثر بر دریافت مقرری بیمه بیكاری این است كه فرد بدون میل و ارائه بیكار شده باشد در صورتیكه پس از پرداخت مقرری مشخص شود كه بیكاری بیمه شده ناشی از میل و اراده خود او بوده مقرری قطع می شود؛ همین طور در مواردی كه بیمه شده اشتغال مجدد به كار داشته باشد و یا بدون عذر موجه در دوره های مهارت آموزی شركت نكند و یا شغل مشابه شغل تخصصی خودرا نپذیرد، مقرری بیمه بیكاری او قطع می شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، اداره كل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اخیراً از اشتغال مجدد ۱۸ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری آگاهی داده است. پیگیری اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیكاری در اولویت وظایف قانونی متولیان اجرای قانون بیمه بیكاری است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای مكلف است زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار كار و بازآموزی مهارت كارگران تحت پوشش بیمه بیكاری را بوسیله آموزش در كارخانه ها یا مراكز این سازمان فراهم آورد.

منبع:

1398/04/14
14:52:04
5.0 / 5
4472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری