با ضعف مصرف چین

پرچم قرمز برای نفت بالا می رود؟

پرچم قرمز برای نفت بالا می رود؟

به گزارش ارتباط با مشتری چین در آوریل ركورد ماهانه جدیدی در واردات نفت خام برجای گذاشت و امسال همچنان حجم رو به رشدی نفت خام را وارد می نماید كه دو سوم رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۱۹ را تشكیل می دهد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با این همه برآورد الگوهای مصرف نفت چین نشان داده است كه جنگ تجاری آمریكا و چین، به صنایع چین صدمه زده و حدود نیمی از رشد واردات نفت از آغاز امسال تابحال در مخازن این كشور جای گرفته است.

كلاید راسل، ستون نویس رویترز، چشم انداز جالبی درباره این كه آیا افزایش واردات نفت چین منعكس كننده واقعیت اقتصاد این كشور است عرضه كرده و می گوید: نشانه ها حاكی از كندی رشد اقتصادی چین است، در حالیكه از آغاز امسال تابحال ذخیره سازی نفت در سطح بالایی انجام گرفته است اما اگر قیمت نفت خیلی گران شود امكان دارد روند مذكور اواخر سال ۲۰۱۹ افت كند.

واردات نفت چین در آوریل كه پالایشگاه های این كشور در آستانه آخر معافیت های آمریكا برای تحریم نفت ایران تلاش كردند از فرصت موجود استفاده كنند، به ركورد ماهانه ۱۰.۶۴ میلیون بشكه در روز افزایش یافت. سپس واردات نفت چین در ماه مه كاهش پیدا كرد چونكه پالایشگاه های چینی واردات نفت ایران را بعد از آخر معافیت های آمریكا به میزان چشم گیری كاهش دادند و بعضی از پالایشگاه های دولتی هم وارد دوره تعمیرات شدند.

آمار واردات نفت چین نشان داده است میزان واردات این كشور در نیمه اول امسال ۸.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل یا معادل حدود ۸۰۰ هزار بشكه در روز افزایش یافت. این رشد عمده رشد تقاضا برای نفت امسال كه از جانب اوپك ۱.۱ میلیون بشكه در روز و از جانب اداره اطلاعات انرژی آمریكا و آژانس بین المللی انرژی ۱.۲ میلیون بشكه در روز برآورد شده است را تشكیل می دهد. با این وجود چین ذخیره سازی نفت و اختصاص نفت خام به ذخایر استراتژیك یا تجاری خویش را تسریع كرده است و همزمان صادرات فرآورده های نفتی را امسال افزایش داده است كه به معنای احتمال رشد بسیار كمتر تقاضای داخلی چین برای نفت می باشد.

عرضه نفت خام در چین نشان داده است كه در فاصله ژانویه تا ماه مه چین ۱.۲۱ میلیون بشكه در روز نفت خام در ذخایر تجاری یا استراتژیك قرار گرفته است در حالیكه این میزان در مدت مشابه سال قبل ۸۵۰ هزار بشكه در روز بود.

چین آمار رسمی درباره ذخایر خود اعلام نمی كند در نتیجه این تنها یك برآورد است، اما این برآورد نشان داده است چین روند ذخیره سازی را امسال تسریع كرده و ۴۵ درصد از رشد واردات نفت خام در مخازن این كشور جای گرفته است.

اگر صادرات روبه رشد سوخت ها را در نظر بگیریم، رشد واقعی مصرف نفت خام چین امكان دارد تنها ۳۴۰ هزار بشكه در روز در نیمه اول سال ۲۰۱۹ بوده باشد. اوایل امسال آماری كه توسط شركت "ولز فارگو" گردآوری شد نشان داد تقاضای چین برای دیزل در مارس ۱۴ درصد و در آوریل ۱۹ درصد افت كرده و به پایین ترین حد در یك دهه اخیر رسیده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، جدا از ضعف اقتصادی، تقاضا برای نفت خام و احتمالاً واردات امكان دارد در كوتاه مدت به علت محدود شدن فعالیت پالایش پالایشگاه های چین در سه ماهه سوم كاهش پیدا كند.
1398/04/20
13:41:35
5.0 / 5
4393
تگهای خبر: اقتصاد , شركت , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری