مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن:

مسكن اقساطی كارمندان به سازمان برنامه ارجاع شد

مسكن اقساطی كارمندان به سازمان برنامه ارجاع شد

ارتباط با مشتری: مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن با بیان این كه طرح مسكن اقساطی كاركنان دولت به رؤیت رئیس جمهور رسیده و جهت بررسی كارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است اظهار داشت: طبق پیشنهاد اولیه 20 تا 40 درصد حقوق پرسنل به خرید مسكن اختصاص می یابد.


عباس فرهادیه در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: وزارت راه و شهرسازی، پیرو دستور رئیس جمهور طرح مسكن اقساطی كاركنان دولت را تهیه كرد كه به رؤیت دكتر روحانی رسید. ایشان هم طرح را جهت بررسی كارشناسی به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده است.
وی ادامه داد: برمبنای پیشنهاد اولیه، كاركنان به مدت پنج سال، قسمتی از حقوق خودرا پرداخت می كنند. سپس دو سال صبر می كنند تا خانه ای كه توافق شده ساخته شود. مابقی مبلغ خانه در اقساط ۱۷ ساله پرداخت می شود كه بنا به نوع انتخاب مسكن، مبلغ اقساط بین ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق كاركنان خواهد بود.
مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن درباره مشوق های مالیاتی برای موجرانی كه قراردادهای دو ساله می بندند اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی در این زمینه پیشنهادات جدیدی ارائه كرده كه در حال بررسی آن هستیم و سوژه را پی گیری می نماییم.
هیچ اطلاعی از وجود سلطان های مسكن نداریم
فرهادیه در پاسخ به مباحثی در خصوص وجود سلطان های مسكن با ۲۵۰۰ واحد و ۷۰۰ واحد اظهار نمود: همانطور كه وزیر راه و شهرسازی گفتند كسانی كه ادعای وجود سلطان مسكن دارند اطلاعات متقن خودرا به سازمان امور مالیاتی ارائه نمایند. ما این مساله را نه تأیید و نه تكذیب می كنیم؛ برای اینكه هم اكنون هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداریم.
وی افزود: خانم سعیدی این مساله را اعلام كردند، پس اگر سندی دارند حتما باید به سازمان امور مالیاتی ارائه نمایند. طبق ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم كسی كه بیشتر از ۱۵۰ متر خانه دارد باید مالیات بر اجاره بدهد.
راه اندازی سامانه املاك و اسكان تا اختتام سال
مدیركل دفتر سرمایه گذاری و اقتصاد مسكن هم چنین درباره طرح مالیات بر خانه های خالی اظهار داشت: انشاالله در این زمینه سامانه ملی املاك و اسكان را تا آخر سال با كمك دستگاه های اصلی راه اندازی می نماییم. مكانیزم این سامانه بر دو مبنا است؛ یك پایه اطلاعات اصلی كه توسط ثبت احوال و اپراتورهای مخابرات ارائه می شود. مبنای دوم بر پایه خود اظهاری مردم است. البته سامانه هوشمند را طوری طراحی نموده ایم كه اشخاص نمی توانند از خود اظهاری امتناع كنند. با ارسال پیام به افراد و ارائه مشخصات املاك آنها درخواست می نماییم به سامانه بازگشت كنند. طبیعتاً با عنایت به این كه اطلاعات دقیق املاك مربوط به آنها را ارائه می نماییم، نمی توانند خود اظهاری نداشته باشند.
منبع:

1398/04/25
15:02:43
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , كارمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری