در گزارش ارتباط با مشتری اعلام شد؛

جزئیات سامانه هوشمند عرضه كالاهای اساسی

جزئیات سامانه هوشمند عرضه كالاهای اساسی

به گزارش ارتباط با مشتری معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران با اشاره به راه اندازی سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی اظهار داشت: این سامانه بزودی برای اعضای تعاونی های كارگران، كارمندان و فرهنگیان شروع به كار می كند.محمد علی ضیغمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره زمان شروع به كار سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی (مهتا) كه اخیراً توسط اتاق تعاون ایران رونمایی گردید، تصریح كرد: سامانه از نظر طراحی و مسائل فنی و پشتیبانی نهایی شده و آماده بارگذاری و اجرا است اما آغاز فعالیت آن برای اقشار مختلف جامعه منوط به تصمیم در سطح دولت دارد.
وی با اشاره به اینكه سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی برای كمك به توزیع و مدیریت توزیع در حوزه كالاهای مد نظر دولت می باشد، اضافه كرد: بنابراین قدری تامل كردیم تا با تصمیم دولت كالاهای مورد نظر بعد از بررسی، از راه این سامانه توزیع شوند.
معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران افزود: البته سازمان جامع تجارت هم ظرفیت های رصد و پایش كالاها را دارد كه در مراحل اجرایی شدن است اما در سامانه «مهتا» فقط بحث رصد و پایش نیست، بلكه یك ابزار مناسب مدیریت پذیر و نظارت پذیر برای شبكه توزیع كالاها است و به لحاظ مسئولیتی كه حوزه تعاون در بخش های اجتماعی و اقتصادی دارد و در شرایط سخت باید در كنار بخش اجرایی و مدیریتی كشور باشد، سامانه مدیریت هوشمند توزیع كالاهای اساسی طراحی شده است.
ضیغمی با اشاره به اینكه بخش تعاون برای سه گروه از اقشار جامعه همچون فرهنگیان، كارمندان و كارگران، تعاونی های مصرف دارد، اضافه كرد: اتحادیه های تعاونی این سه گروه از جامعه بالغ بر ۴۶۰۰ فروشگاه هستند كه با نقاط فرعی حدود ۶ هزار فروشگاه را شامل می شوند؛ این فروشگاه ها ظرفیت های بسیار مناسبی برای توزیع كالاهای مورد نظر به جامعه هدف در صورت نظارت هستند و اگر دولت و بخش اجرایی كشور از این مورد استقبال كند، بخش تعاون هم این آمادگی را دارد با هدف تنظیم بازار كالاهای مدنظر را از راه سامانه مدیریت هوشمند برای گروه های مختلف هم توزیع كند.
وی با تاكید بر اینكه در سطح زنجیره تعاونی حتما از سامانه مهتا استفاده خواهیم كرد اضافه كرد: در بخش های دولتی هم این سامانه را معرفی و عرضه كردیم كه در صورت صلاحدید مسئولان دولتی، امكان مدیریت و توزیع كالاهای اساسی برای عموم مردم وجود دارد.
معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران افزود: در حوزه اعضای تحت پوشش اتحادیه تعاونی مصرف كارگران، فرهنگیان و كارمندان بزودی سامانه مدیریت هوشمند كالاهای اساسی، مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهد گرفت.
ضیغمی تصریح كرد: این ابزار بوجود آمده و با هر شیوه و روشی كه دولت تصمیم بگیرد امكان توزیع و عرضه كالاهای اساسی فراهم است.
این مقام مسئول در اتاق تعاون ایران همینطور درباره مكانیزم فعالیت این سامانه اظهار داشت: نقش سامانه و مكانیزم آن به این شكل است كه كالا در زنجیره فروشگاه های تعاونی توزیع و جانمایی می شود و با جامعه هدفی كه تعریف خواهد شد، بر مبنای سیاستی كه در حوزه نوع كالاها، میزان و دوره زمانی اعلام می شود، مصرف كننده متوجه خواهد شد چه كالاهایی به آن تخصیص پیدا می كند و از چه فروشگاه هایی می تواند این كالاها را تامین كند. ضمن اینكه امكان خرید به صورت برخط و ارسال اقلام وجود خواهد شد.


منبع:

1398/04/29
18:14:49
5.0 / 5
4405
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری