گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر:

ایجاد 42 هزار شغل روستایی جدید در بخش خانگی

ایجاد 42 هزار شغل روستایی جدید در بخش خانگی

ارتباط با مشتری: برمبنای جدیدترین آمار اشتغال روستایی و عشایری، 17 درصد مشاغل جدید به وجود آمده در این مناطق، در بخش خانگی بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، برنامه اشتغال روستایی و عشایری بعنوان یكی از طرح های مهم اشتغالزایی دولت، با مجوز مقام معظم رهبری در خصوص برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی، از اواخر سال ۹۶ شروع شد كه بر مبنای جدیدترین آمار به دست آمده، از بهمن سال ۹۶ همزمان با اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری تا تیرماه ۹۸، بالغ بر ۲۴۱ هزار و ۲۷۰ فرصت شغلی در این مناطق بوجود آمده است.
این آمار نشان داده است ۱۷ درصد مشاغل بوجود آمده در مناطق روستایی و عشایری، در بخش مشاغل خانگی بوده است؛ بدین سان كه ۴۱ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در این بخش بوجود آمده است.
بر اساس این گزارش، برای «ایجاد مشاغل خانگی» در روستاها ۴۰۶ میلیارد و ۹۴۷ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده كه ۵ درصد از كل تسهیلات پرداختی برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری كشور بوده است.
آمار اشتغال روستایی و عشایری در بخش مشاغل خانگی ۱۳۹۸ -۱۳۹۶

گزارش عملكرد مشاغل خانگی طی سال های ۹۵ تا ۹۷ نیز نشان داده است طی سه سال گذشته، ۱۶۵ هزار و ۳۲۶ فرصت شغلی در كشور در حوزه مشاغل خانگی بوجود آمده است كه این روند در هر سال تصاعدی و میزان رشد اشتغال بوجود آمده نسبت به سال ماقبل، قابل توجه بوده است.
بر اساس این گزارش، در سال ۹۵ سهم مشاغل خانگی از كل اشتغال كشور، ۱۹ هزار و ۱۹۱ فرصت شغلی بود كه این میزان در سال ۹۶ با رشد حدود ۳ برابری، به ۵۳ هزار و ۳۸۸ فرصت شغلی رسید.
در سال ۹۷ نیز میزان رشد مشاغل خانگی قابل توجه بود؛ به صورتی كه پارسال با افرایش حدود ۷۴ درصدی تعداد ۹۲ هزار و ۷۴۷ فرصت شغلی در بخش مشاغل خانگی در كشور به وجود آمد.
طی چند سال گذشته، الگوی توسعه مشاغل خانگی در استان های آذربایجان غربی، ایلام، چهار محال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، كردستان، كرمانشاه و لرستان اجرا شد كه بر اساس این الگو، توانمندسازی متقاضیان و سپس سوژه اتصال محصولات و خروجی مشاغل خانگی به بازار مورد تاكید قرار گرفته است. همینطور در این فرآیند، شرایط ارائه آموزش به متقاضیان فراهم شده و مقرر است الگوی توسعه مشاغل خانگی به تدریج در كل كشور اجرا شود.
گزارش عملكرد مشاغل خانگی ۹۷ - ۹۵
منبع:

1398/05/05
13:57:50
5.0 / 5
4528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری