یك مقام مسئول در وزارت كار:

آمار بنگاه های مشكل دار كم شد، حفظ ۱۰۰ هزار شغل

آمار بنگاه های مشكل دار كم شد، حفظ ۱۰۰ هزار شغل

ارتباط با مشتری: مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با اشاره به كاهش آمار بنگاه های مشكل دار از 1351 واحد به 1262 بنگاه در سه ماهه نخست امسال، از حفظ 100 هزار فرصت شغلی با حمایت از 470 بنگاه خبرداد.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اداره كل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار، كریم یاوری با تشریح آخرین وضعیت بنگاه های مشكل دار، اظهار نمود: تعداد بنگاه های مشكل دار در سه ماهه اول سال جاری نسبت به انتها اسفند ماه سال ۹۷ كاهش یافته است و از ۱۳۵۱ بنگاه در اسفند ۹۷ به ۱۲۶۲ بنگاه رسیده است.
وی با اشاره به اینكه تعداد كارگران در بنگاه های مشكل دار حدود ۱۴۰ هزار نفر است، اضافه كرد: وزارتخانه های صادركننده مجوز برای بنگاه های اقتصادی باید در حل و فصل مشكلات بنگاه ها اهتمام كنند.
مدیركل بیمه بیكاری و پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار اشاره كرد: كارفرمایان، سهامداران، مدیران و كار آفرینان این بنگاه ها نیز باید نسبت به حل مشكلات بنگاه های تحت مسئولیت خود اقدام و رفع مشكل كنند.
یاوری اضافه كرد: وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به جهت صیانت از نیروی كار، حفظ حیات اقتصادی بنگاه ها و پایداری تولید و تثبیت اشتغال اهتمام ویژه نسبت به پیگیری و حل و فصل مشكلات بنگاه های اقتصادی را دارد.
این مقام مسئول در وزارت كار افزود: در سه ماهه اول سال جاری با پشتیبانی از حدود بیشتر از ۴۷۰ بنگاه حدود ۱۰۰ هزار فرصت شغلی تثبیت شده است.
مدیر كل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری اعلام نمود: كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها در شرایط اقتصادی فعلی باید بیشتر از پیش در حل و فصل مشكلات بنگاه ها اهتمام كنند و تا جای امكان جلسات كارگروه ها با حضور ذینفعان در محل بنگاه های اقتصادی مشكل دار اجرا شود تا نسبت به حل و فصل مشكلات به صورت میدانی و عملیاتی اقدام گردد.
این مقام مسئول در وزارت كار با تاكید بر اینكه در سال ۹۷ كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استان ها بیشتر از ۲ هزار جلسه جهت بررسی و رسیدگی به وضعیت بنگاه ها تشكیل داده اند، تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری را ۲۶۲ هزار نفر عنوان نمود.


منبع:

1398/05/25
11:10:11
5.0 / 5
4109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری