گزارش ارتباط با مشتری

ماندگاری 13 میلیون شاغل در شغل اصلی كمتر از 10 سال است

ماندگاری 13 میلیون شاغل در شغل اصلی كمتر از 10 سال است

به گزارش ارتباط با مشتری طول مدت اشتغال در شغل اصلی برای بالغ بر ۱۲.۹ میلیون نفر از شاغلان كشور كه ۵۴.۲ درصد از جمعیت شاغل كشور را به خود اختصاص می دهد، كمتر از ۱۰ سال است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، نتایج گزارش مركز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت كار از وضعیت «ماندگاری افراد در شغل اصلی» نشان داده است از ۲۳.۸ میلیون نفر شاغل در كشور، طول مدت اشتغال در شغل اصلی برای بالغ بر ۱۲.۹ میلیون نفر از شاغلان كشور كه ۵۴.۲ درصد از جمعیت شاغل كشور را به خود اختصاص می دهد، كمتر از ۱۰ سال است.
همچنین نتایج این آمار نشان می دهد، طول مدت اشتغال در شغل اصلی برای حدود ۶ میلیون نفر از شاغلان كشور ( ۲۵.۳ درصد)، بین ۱۰ تا ۲۰ سال است.
طول مدت اشتغال در شغل اصلی برای حدود ۳.۱ میلیون نفر از شاغلان كشور ( ۱۳.۲ درصد)، هم بین ۲۰ تا ۳۰ سال و طول مدت اشتغال برای حدود ۱.۷ میلیون نفر ( ۷.۳ درصد)، بیشتر از ۳۰ سال برآورد شده است.
نتایج این تحقیقات نشان می دهد، نیروی كار كشور از نظر طول مدت اشتغال بسیار جوان بوده و بیشتر از ۱۶.۵ میلیون نفر از نیرویكار كشور ( ۶۹.۵ درصد ) طول مدت اشتغال شان كمتر از ۱۵ سال است.
بر این اساس، میانگین طول مدت اشتغال در كشور بیشتر از ۱۱ سال و ۱۱ ماه، برآورد می شود كه این شاخص برای زنان حدود ۱۰ سال و ۵ ماه و برای مردان حدود ۱۲ سال و ۴ ماه برآورد می شود. میانگین طول مدت اشتغال در سال ۱۳۹۷ به نسبت سال ۱۳۹۶ هم كاهش داشته و از ۱۲ سال و ۱ ماه به ۱۱ سال و ۱۱ ماه رسیده است؛ این میزان برای مردان در ۱۲ سال و ۴ ماه ثابت بوده و برای زنان از ۱۰ سال و حدود ۹ ماه به ۱۰ سال و ۵ ماه رسیده است.
بررسی ها نشان داده است كه در سال ۱۳۹۷، به صورت مطلق حدود ۴۳۴ هزار نفر به تعداد شاغلان كشور نسبت به سال ۱۳۹۶، افزوده شده است كه از این تعداد حدود ۳۴.۶ درصد از این جمعیت شاغل، زنان هستند.

برآیند این آمار نشان می دهد، زنان با اشتیاق بیشتری وارد عرضه فعالیت اقتصادی می شوند ولی بسیار زودتر از مردان از نیروی كار كشور خارج می شوند كه دلیل آنرا می توان به عوامل اجتماعی از قبیل ازدواج، داشتن فرزند و... مرتبط دانست. به عبارت دیگر با افزایش اشتغال زنان، تمایل به حضورشان در بازار كار كمرنگ تر می شود.
براساس این بررسی، بیشتر از ۱.۷ میلیون نفر از شاغلان ( ۷.۳ درصد) بیشتر از ۳۰ سال در شغل اصلی خود فعالیت دارند. البته بخشی از نیروی كار كشور عمدتاً در بخش خصوصی به فعالیت اشتغال دارند و غالب آنان كاركنان مستقل، كاركنان فامیلی بدون مزد و كارفرماها هستند كه در مقوله اشتغال رسمی و قوانین بازنشستگی نمی گنجند.


1398/06/02
13:21:34
5.0 / 5
4077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری