مدیرعامل راه آهن به ارتباط با مشتری اعلام كرد

كاهش سهم ریل از ترانزیت كالا به حدود 10 درصد

كاهش سهم ریل از ترانزیت كالا به حدود 10 درصد

ارتباط با مشتری: مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود كه سهم ریل از ترانزیت كالا به حدود 10 درصد رسیده و با وجود كاهش این سهم در ماه های گذشته می توانیم آنرا تا اختتام امسال بهبود دهیم.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، میلیون ها تن كالا از مسیر ایران به مقصد كشورهای دیگر ترانزیت می شود، كه بگفته محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - حدودا معادل ۱۰ میلون تن بار به صورت سالانه است و حوزه ریلی در این میان سهمی معادل ۱۵ درصد در حمل بارهای ترانزیتی دارد.
سعید رسولی – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران – در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: سهم ریل از ترانزیت كالا در سال قبل حدود ۱۵ درصد بود و امسال طی ماه های گذشته با كاهش حدود ۵ درصدی مواجه گردید كه دلیلهای مختلفی دارد.
وی ادامه داد: در حوزه ریلی توسعه كریدورهای ترانزیتی را در دستور كار قرار داده ایم و برمبنای بند ۲۵ سیاست های كلی برنامه ششم توسعه ابلاغی مقام معظم رهبری ناظر بر توسعه كریدورهای ترانزیتی كه بر كریدور شمال و جنوب نیز تاكید دارد، اولویت های مورنظرمان را در این زمینه تعریف كرده ایم.
مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: یك حلقه مفقوده در كریدور ترانزیتی شمال، جنوب در حوزه رشت-آستارا داریم و اگر این پروژه ریلی ۱۶۰ كیلومتری به بهره برداری برسد، ورود و خروج ترانزیت تسهیل خواهد شد.
رسولی با اشاره به اینكه در محور اینچه برون نیز اوائل امسال شاهد بودیم بیشتر از یك ماه به سبب مشكلات ناشی از سیل گرفتگی، یك مسیر ریلی ترانزیت مسدود شده بود، اظهاركرد: این خط ریلی از جانب ایران و تركمنستان با خرابی هایی مواجه گردید و بنا بر این توقف عملیات به وجود آمد. از طرف دیگر نیز ورود كانتینر به بنادر جنوبی كاهش چشم گیری پیدا كرد. بدین سبب متاثر از همه این عوامل ترانزیت ریلی هم با رشد منفی مواجه گردید و سهم حوزه ریلی در ترانزیت به حدود ۹ تا ۱۰ درصد رسید.
وی اشاره كرد: بایستی این سهم را ارتقاء دهیم و در همین راستا از شروع امسال توافق های خوبی با طرف های خارجی امضا كرده ایم كه می توان به توافقات دو جانبه ایران – تركمنستان، توافق چند جانبه ایران- تركمنستان- قزاقستان- ازبكستان- چین، توافق دو جانبه ایران - تركیه در شورای حمل و نقل و... اشاره نمود و از طرف دیگر ایران در بین كشورهای عضو شورای CIS ارتقاء عضویت داشته كه تاثیرات آنرا در ماه های بعد شاهد خواهیم بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: در امتداد سیاست های كلی و برنامه های میان مدت و بلند مدت، مجموعه اقداماتی در دستور كار داریم تا سهم حوزه ریلی را در تزانزیت كالا افزایش دهیم كه این مهم تا اختتام امسال محقق می شود. در حوزه ترانزیت سوخت نیز در حال فراهم كردن بستری هستیم كه بجای حمل كامیونی سوخت از شمال تا جنوب این كار به وسیله قطار صورت گیرد.
منبع:

1398/06/08
10:50:50
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: شركت , كشور , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری