گزارش ارتباط با مشتری

عقب ماندگی طرح مهارت شغلی در محیط كار، مشاركت 82 هزار مهارت آموز

عقب ماندگی طرح مهارت شغلی در محیط كار، مشاركت 82 هزار مهارت آموز

ارتباط با مشتری: طرح مهارت آموزی جوانان در محیط كار كه با هدف فراهم شدن زمینه اشتغال جوانان از سال۹۶ شروع شد با مشاركت۸۲ هزار۶۵۰ نفر همراه بود در حالیكه هدفگذاری، مهارت آموزی سالانه ۵۰هزار نفر بوده است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، بر مبنای آنچه كه سیاستگذاران اشتغال اعلام می كنند یكی از مهمترین عوامل «بیكاری» در كشور، فقر مهارتی جوانان است.
در همین راستا، طرح «مهارت آموزی در محیط كار واقعی» بعنوان یكی از سه طرح ذیل برنامه كارانه اشتغال جوانان (كاج) با هدف ارتقای سطح مهارت جوانان در دستور كار قرار گرفت و از سال ۹۶ اجرایی شد.
با توجه به اینكه یكی از طرح های ذیل برنامه كاج، «طرح كارورزی» ویژه اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی بود، «طرح مهارت آموزی در محیط كار واقعی» با تمركز بر اشتغال پذیری كارجویان ۱۵ سال به بالا و عمدتاً فاقد تحصیلات دانشگاهی در دستور كار قرار گرفت.
بر اساس هدفگذاری اجرای طرح مهارت آموزی در محیط كار واقعی، سالانه مشاركت بالغ بر ۵۰ هزار نفر تحت عنوان مهارت آموز در بنگاه ها و واحدهای اقتصادی، خدماتی، تولیدی و كشاورزی پیشبینی شده بود تا زمینه ارتقا مهارت جوانان برای ورود به بازار كار فراهم گردد.
در این طرح، مهارت آموز بعد از كسب دانش كافی در یكی از حرفه های آموزشی مجاز، به منظور كسب مهارت تحت نظارت مركز یادگیری و مطابق مقررات آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در واحدهای مشمول طرح توسط فردی كه تجربه، توان فنی، شغلی و مهارتی وی مورد تأیید صنف یا صنعت مربوطه است و در كارگاه هم شاغل باشد، تحت عنوان مهارت آموز فعالیت می كند.
مهارت آموزان در طول دوره با هزینه دولت تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی و حوادث قرار می گیرند. ضمن اینكه مشاركت كنندگان در این طرح در طول برگزاری دوره مهارت آموزی از شمول قوانین كار و تأمین اجتماعی خارج می باشند.
اما به رغم هدفگذاری آموزش سالانه ۵۰ هزار مهارت آموز در محیط های كار واقعی، نتایج عرضه شده از اجرای طرح در سال های ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و سه ماهه اول ساال ۱۳۹۸ نشان داده است از اجرای طرح ۸۲ هزار و ۶۴۹ مهارت آموز در ۱۵ هزار و ۹۰ واحد پذیرنده تحت عنوان مهارت آموز مشغول شدند كه حدود ۲۰ هزار نفر نسبت به هدف پیشبینی شده فاصله دارد.


1398/06/10
23:38:44
5.0 / 5
4219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری