افزایش شمار بیكاران آلمانی

افزایش شمار بیكاران آلمانی

به گزارش ارتباط با مشتری شمار افراد بیكار آلمانی در ماه گذشته ۴۴ هزار نفر افزایش پیدا كرد.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از اسوشیتدپرس، نرخ بیكاری تعدیل یافته آلمان تا آخر دوازده ماه منتهی به اوت با ۰.۱ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۵.۱ درصد افزایش یافت تا مشكلات بزرگ ترین اقتصاد اروپا بیشتر از پیش تشدید شود. وزارت كار آلمان در گزارشی اعلام نمود كه ۲.۳ میلیون نفر بیكار در این كشور ثبت شده اند كه ۴۴ هزار نفر بیشتر از تعداد بیكاران در ماه ژوئیه است.
اقتصاد آلمان در سه ماهه دوم سال وارد رشد منفی شد و ۰.۱ درصد كوچك تر شد. این نگرانی وجود دارد كه با عنایت به در پیش بودن مساله برگزیت و تشدید جنگ تجاری بین آمریكا و چین، اقتصاد آلمان بیشتر از پیش تحت شرایط وخیم خارجی قرار گیرد.
لازم به ذكر است كه متوسط نرخ بیكاری در آلمان طی بازه زمانی ۱۹۴۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۵۵ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل ۱۹۵۰ با ۱۱.۵ دصرد و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به مارس ۱۹۹۶ با ۰.۴ درصد بوده است.
از جانب دیگر نرخ بیكاری در همسایه شمالی آلمان یعنی دانمارك بدون تغییر باقی ماند. طبق اعلام تردینگ اكونومیكس، متوسط نرخ بیكاری این كشور در دوازده ماه منتهی به ژوئیه به مانند ماه ژوئن در سطح ۳.۸ درصد باقی ماند. این نرخ بیكاری هنوز بالاترین نرخ ثبت شده در این كشور شمالی اروپا از نوامبر سال قبل تابحال به حساب می آید.
در این مدت شمار بیكاران دانماركی با ۴۱ نفر كاهش به ۱۰۴ هزار و ۹۱۶ نفر رسیده است. متوسط نرخ بیكاری در دانمارك طی بازه زمانی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۴.۶۸ درصد بوده است كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به اوت ۲۰۱۰ با ۶.۲ درصد و كمترین رقم ثبت شده هم مربوط به می ۲۰۰۸ با ۲.۴ درصد بوده است.1398/06/11
18:51:03
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: اقتصاد , كشور , وام , وزارت كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری