كاهش 10 درصدی قیمت بلیت هواپیما از 21 شهریور

كاهش 10 درصدی قیمت بلیت هواپیما از 21 شهریور

به گزارش ارتباط با مشتری دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از كاهش حدود ۱۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما به صورت میانگین از پنجشنبه هفته آینده (۲۱ شهریور ماه) اطلاع داد و اظهار داشت: حدود ۱۵ سایت متخلفی كه بلیت هواپیما را گران تر از سقف نرخ های مصوب به مردم فروختند به دستگاه های نظارتی معرفی كردیم؛ البته بعضی از آنها بلیتی را فروختند كه وجود خارجی نداشته است!


مقصود اسعدی سامانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به كاهش نرخ ارز، ادامه داشتن روند نزولی آن و در جهت رضایت مردم تصمیم گرفتیم قیمت بلیت هواپیما برای سفرهای داخلی را تا حدود ۱۰ درصد به صورت میانگین كاهش دهیم و این قیمت ها به شرط ثبات بازار ارز بر جای خود باقی است.
وی ادامه داد: گرچه برخی سایت ها بر طبل گرانی قیمت بلیت هواپیما می كوبیدند اما در نیمه اول امسال معمولا ایرلاین ها، بلیت های خویش را پایین تر از سقف قیمت درنظر گرفته شده فروختند، بعنوان مثال در حالیكه سقف قیمت برای بلیت تهران-مشهد ۷۵۴ هزار تومان است، میانگین فروش شركت های هواپیمایی در این راه ۴۸۰ هزار تومان بود.
معرفی ۱۵ سایت مسافرتی متخلف و گرانفروش به سازمان هواپیمایی
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی ایران با اشاره به اینكه برخی سایت ها نرخ هایی را اعلام می كنند كه مورد تایید انجمن نیست، اظهار داشت: این سایت ها كه عموما متفرقه و گمنام هستند با استفاده از ربات و اتصال به شركت های هواپیمایی بلیت ها را خریداری نموده و آنرا گران تر از سقف نرخ های مصوب به مردم فروختند اما این تخلف به هیچ وجه مورد تایید شركت های هواپیمایی و انجمن نیست.
اسعدی سامانی با تاكید بر اینكه دستگاه های نظارتی باید با چنین تخلفاتی برخورد كنند، افزود: در این زمینه حدود ۱۵ سایت را به سازمان هواپیمایی كشوری معرفی كردیم و پیگیر هستیم تا با آنها برخورد شود، البته سازمان هواپیمایی كشوری آنها را به دستگاه قضایی معرفی كرده است. اما هر اتفاقی بیافتد، مردم باید به نرخ های رسمی و مصوبی كه روی سایت انجمن شركت های هواپیمایی ایران و سازمان هواپیمایی كشوری انتشار یافته، دقت كنند و بلیتی كه قیمتش بالاتر از نرخ مصوب است را نخرند و اگر این كار را انجام دادند و بعد از آن متوجه گرانفروشی و تخلف فروشنده شدند، به سرعت از آن شركت به انجمن یا سازمان هواپیمایی كشوری شكایت كنند تا با آنها برخورد شود.
فروش بلیت هواپیمایی كه نیست!
به قول وی، بعضی از شركت های مسافرتی، بلیت هایی به مردم فروختند كه وجود خارجی نداشته و اساسا چنین پروازهایی در آن ایرلاین نبوده است و مردم متضرر شدند، البته پرونده آنها را هم برای رسیدگی و برخورد قضایی ارسال كرده ایم.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی ایران اعلام نمود: این امكان را برای مردم فراهم كردیم كه قیمت بلیت، اعتبار بلیت و اعتبار شركت فروشنده را راستی آزمایی كنند. همه می توانند با رفتن به سایت انجمن به نشانی http: //aira.ir و سامانه اعتبارسنجی بلیت هواپیما، بیلت خریداری شده خویش را از همه جهات تست و تایید كنند تا برایشان مشكلی به وجود نیاید و اگر اعتبار بلیت آنها تایید نشد، می توانند از همان طریق ضد فروشنده شكایت كنند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، قبل از این هم محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری بر برخورد با گرانفروشان تاكید كرده بودند و اعلام نمودند كه ملاك قیمت ها برایشان نرخ هایی است كه آذر ماه سال قبل ابلاغ گردیده است.1398/06/14
13:00:16
5.0 / 5
4199
تگهای خبر: بازار , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری