عضو شورای عالی كار در گزارش ارتباط با مشتری خبرداد:

تعیین تكالیف دستگاه ها برای تامین مسكن كارگران تا دو هفته آینده

تعیین تكالیف دستگاه ها برای تامین مسكن كارگران تا دو هفته آینده

ارتباط با مشتری: عضو كارگری شورایعالی كار از اصلاح آئین نامه های تامین مسكن كارگری تا دو هفته آینده در این شورا اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شد تا در اسرع وقت این تكالیف در دولت بررسی شود.علی خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جزئیات نشست عصر امروز (سه شنبه دوم مهرماه) شورایعالی كار با دستور كار جبران قدرت خرید كارگران و تامین مسكن این قشر از گروه جامعه تصریح كرد: این جلسه به ریاست معاون امور روابط كار وزیر كار و با حضور دو معاون وزیر در امور اجتماعی و امور تعاون و نمایندگان كارگری و كارفرمایی شورایعالی كار برگزار گردید.
وی اضافه كرد: بعد از آنكه پیشنهادات نمایندگان كارگری عنوان شد، معاون امور اجتماعی در حوزه تامین مسكن و معاون امور تعاون هم در حوزه تعاونی های مصرف و مسكن كارگران گزارشات خویش را عرضه دادند.
این عضو كارگری شورایعالی كار درباره مصوبات جلسه اظهار داشت: یكی از مصوبات این نشست اصلاح آئین نامه های تبصره ۲ ماده ۱۴۹ و ۱۵۳ قانون كار در حوزه تامین مسكن كارگران بود كه این آئین نامه ها مربوط به دهه هفتاد است و با عنایت به اینكه ساختارها تغییر كردند قابلیت اجرایی ندارند؛ بنابراین مقرر شد حداكثر در دو هفته آینده این آئین نامه ها در شورایعالی كار نهایی شود و تا یكماه آینده در هیأت وزیران هم بررسی شود تا مسئولیت دستگاه های مختلف در حوزه تامین مسكن كارگران را مطالبه نماییم.
خدایی با اشاره به اینكه هر دو آئین نامه مذكور در حوزه تكالیف دستگاه های مختلف در حوزه تامین مسكن كارگران است، افزود: مبحث دیگر مطرح شده در این جلسه، در حوزه گسترش و تقویت تعاونی های كارگران بود كه قرار شد كارگروه های ویژه در معاونت تعاون برای اصلاح ساختار تعاونی های فعال و همینطور تشكیل تعاونی های جدید تشكیل گردد.
وی اضافه كرد: تعاونی های موجود، تامین مسكن كمتر از ۴ درصد كارگران را پوشش می دهد و بطور قطع به جهت اینكه بتوانیم به اهداف خود در نظام توزیع برسیم باید ظرفیت این تعاونی ها را افزایش دهیم.
عضو كارگری شورایعالی كار با اشاره به اینكه حداقل ۱۰ هزار واحد صنفی كشور دارای تشكل كارگری است، اظهار داشت: قرار شد با همكاری معاونت تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و اداره كل تشكل های كارگری، گسترش تعاونی ها و اصلاح ساختار تعاونی های موجود در دستور كار قرار گیرد.
نماینده كارگران در شورایعالی كار اضافه كرد: مقرر شد نشست بعدی شورایعالی كار حداكثر تا دو هفته آینده تشكیل گردد تا پیشنهادات در حوزه آماده سازی ساختارهای تامین مسكن كارگری و گسترش تعاونی های مصرف و مسكن كارگران بررسی شود.

1398/07/05
13:45:32
5.0 / 5
4119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری