گزارش ارتباط با مشتری

سهم متخصصان، كارمندان و كارگران از بازار كار چقدر است؟

سهم متخصصان، كارمندان و كارگران از بازار كار چقدر است؟

به گزارش ارتباط با مشتری سهم عمده شاغلان در میان گروه های عمده شغلی نشان می دهد، صنعتگران و كاركنان مشاغل مربوطه با ۴ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۳۴۴ نفر، بیشترین جمعیت شاغل كشور را به خود اختصاص می دهند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، به استناد گزارشهای مركز آمار ایران، كل جمعیت شاغل كشور حدود ۲۴ میلیون نفر است كه در چارچوب ۹ گروه عمده شغلی فعالیت می نمایند. بر این اساس كل جمعیت شاغل كشور عموما در گروه های شغلی «قانونگذاران و مقامات عالی رتبه و مدیران»، «متخصصان»، «تكنسین ها و دستیاران»، «كارمندان امور اداری و دفتری»، «كاركنان خدماتی و فروشندگان»، «كاركنان ماهر كشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری»، «صنعتگران و كاركنان مشاغل مربوط»، «متصدیان و مونتاژكاران ماشین آلات صنعتی و دستگاه ها و رانندگان وسایل نقلیه» و «كارگران ساده» مشغول به كار هستند.
در این بین از مجموع جمعیت حدود ۲۴ میلیونی شاغل، ۱۷ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر در شهرها و حدود ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار نفر در روستاها مشغول به كار هستند كه در كل كشور، «صنعتگران و كاركنان مشاغل مربوط» با سهم ۴ میلیون و ۴۹۵ هزار نفری شاغل، بیشترین جمعیت را بین گروه شاغلان كشور به خود اختصاص می دهند.
بعد از صنعتگران و كاركنان شاغل در حوزه صنعت، حدود ۳ میلیون و ۶۷۰ هزار نفر از جمعیت شاغل كشور در گروه مشاغل «خدماتی و فروشندگان» فعالیت می نمایند. همینطور كاركنان ماهر كشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری حدود ۳ میلیون و ۳۱۷ هزار نفر از گروه شاغلان را در بر می گیرند. صنعتگران و كاركنان مشاغل مربوط با سهم ۴ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۳۴۴ نفری بیشترین جمعیت شاغل را نسبت به سایر گروه های شغلی به خود اختصاص داده اند.
در بین گروه های عمده شغلی جمعیت كارگران ساده ۳ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۱۷۳ نفر هستند كه چهارمین گروه شغلی از نظر جمعیت شاغل را به خود اختصاص می دهند. علاوه بر این بیشتر از سه میلیون از شاغلان را متصدیان و مونتاژكاران ماشین آلات دستگاه ها و رانندگان وسایل نقلیه شامل می شوند.
بر اساس این گزارش، در گروه شغلی «متخصصان» ۲ میلیون و ۶۰۹ هزار و ۷۰۰ نفر و در گروه «تكنسین ها و دستیاران» هم یك میلیون و ۳۵ هزار نفر مشغول به كار هستند. كاركنان امور اداری و دفتری هم ۸۸۴ هزار و ۸۳۹ از جمعیت شاغل كشور را می سازند.
اما در گروه قانونگذاران و مقامات عالی كه كمترین گروه از شاغلان كشور را به خود اختصاص می دهند، ۷۵۹ هزار و ۵۰۰ نفر فعالیت می نمایند.
به ترتیب سهم هر گروه از شاغلان از كل بازار اشتغال به این شرح است: صنعتگران ۱۸.۹ درصد، مشاغل خدماتی و فروشندگان ۱۵.۴ درصد، كاركنان ماهر در حوزه كشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری ۱۴ درصد، كارگران ساده ۱۳.۵ درصد، متصدیان و مونتاژكاران ماشین آلات و دستگاه ها و رانندگان وسایل نقلیه ۱۲.۷ درصد، متخصصان ۱۱ درصد، تكنسین ها و دستیاران ۵.۶ درصد، كاركنان امور دفتری ۳.۷ درصد و قانونگذاران و مقامات عالی رتبه ۳.۱ درصد.


1398/07/15
11:17:38
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: اشتغال , بازار , خدمات , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری