برای گسترش مناسبات اقتصادی دو كشور؛

وزرای كار ایران و جمهوری آذربایجان دیدار كردند

وزرای كار ایران و جمهوری آذربایجان دیدار كردند

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی ضمن دیدار با وزیر كار جمهوری آذربایجان، با اشاره به زمینه های همكاری و گسترش روابط دو كشور اعلام نمود: كارآفرینی یكی از مهمترین نیاز روز جامعه ایرانی است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در دیدار با ساحل بابایوف وزیر كار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات آذربایجانی در كشور ایران، اظهار داشت: امیدوارم این سفر زمینه های همكاری و گسترش روابط دو كشور را فراهم آورد.
وی با تاكید بر این كه اراده دیرینه دو كشور گسترش مناسبات و توسعه روابط بوده است، اشاره كرد: امیدوارم گسترش روابط را در عرصه های گوناگون شاهد باشیم و این سفر نتایج درخور و شایسته و نقطه عطفی در تاریخ دو كشور باشد.
این عضو كابینه دولت دوازدهم ابراز امیدواری كرد: دو كشور بتوانند در زمینه های گوناگون و حوزه های مرتبط تبادل تجربه و اطلاعات كنند.
شریعتمداری در ادامه به حوزه های گوناگون و در رابطه با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به روستاییان و عشایر و كودكان كار، كارآفرینی، بهزیستی و اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: سوژه كودكان كار از اهمیت زیادی برای كشور ما برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اورژانس اجتماعی اشاره كرد: در این عرصه نیز زمینه های همكاری و تبادل تجربه های اجتماعی، حمایتی و عملیاتی فراوانی وجود دارد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به این كه سازمان بهزیستی، یكی از سازمانهای حمایتی قدیمی در ایران است، بیان كرد: بدین سبب سازمان بهزیستی همچون سازمان هایی است كه می توان همكاریهای مشترك فراوانی با آن داشت.
شریعتمداری به مساله اشتغال و كارآفرینی اشاره و اظهار نمود: كارآفرینی یكی از مهمترین نیازهای روز جامعه ایرانی است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: دو بانك رفاه كارگران و توسعه تعاون از بانكهای زیرمجموعه این وزارتخانه هستند كه می توان زمینه ها و راهكارهای عملی برای همكاری مشترك را فراهم نمود.
شریعتمداری به شركت های خودروسازی در كشور اشاره و اشاره كرد: شركت های خودروسازی فراوانی در ایران وجود دارد كه می توان زمینه های همكاری و خدمات رسانی، تامین قطعات یدكی خودرو را خصوصاً برای شركت های طرف قرارداد فراهم نمود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همین طور توسعه همكاری ها در زمینه های اقتصادی و تولیدی را نیز مورد تاكید قرار داد و اشاره كرد: شركت های دارویی زیر مجموعه این وزارتخانه الان تولید كننده ۳۰ درصد داروی ایران هستند و ۹۸ درصد نیاز دارویی كشور را فراهم می كنند و ۳۵ درصد تولید و پخش دارو در كشور را در اختیار دارند.
شریعتمداری در ادامه به زمینه های دیگر همچون محصولات پتروشیمی اشاره نمود و اضافه كرد: در زمینه محصولات پتروشیمی با مدیریت مستقیم وزارتخانه و سهامداری شركت های پتروشیمی نقش اساسی داریم و در زمینه تولید سیمان، فولاد، سنگ آهن و... نیز فعالیت داریم كه می توان از ظرفیت های همكاری مشترك برخوردار شد.
شریعتمداری در انتهای سخنان خود ضمن تاكید بر اقدام عملی ابراز امیدواری كرد در آینده نزدیك شاهد توسعه همكاریهای مشترك باشیم.
در ادامه این نشست همین طور ساحل بابایوف وزیر كار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در كشور ایران اظهار نمود: ایران را همانند خانه خود می دانم و احساس می كنم در خانه خود قرار دارم.
وی سفر روسای جمهور دو كشور را منشا تحكیم روابط دانست و گسترش همكاری ها در زمینه های گوناگون را مورد تاكید قرار داد.
بابایوف همین طور به تبادل تجربیات و همكاریهای دو كشور در زمینه های اجتماعی، آموزشی، كارآفرینی و... اشاره نمود و الان اصلاحات فراوانی در زمینه های تامین اجتماعی، توانبخشی دولت الكترونیك و... صورت گرفته و ساز و كار هایی برای حمایت های اجتماعی تدوین شد.
وزیر كار و حمایت اجتماعی جمعیت جمهوری آذربایجان افزود: امسال نسبت به سال قبل حجم تجاری دو كشور حدود ۷۰ درصد رشد داشته است و سرمایه گذاری متقابل دو كشور نیز افزایش شایان توجه های داشته است.
ساحل بابایوف درانتها به موضوعات مهمی همچون اشتغال، كارآفرینی، معلولین، بیمه های اجتماعی و... اشاره و ابراز امیدواری كرد كه زمینه های همكاری در این عرصه ها تقویت شود.

1398/07/18
14:11:47
5.0 / 5
4233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری