ماجرای بدون اتوبوس ماندن توریستهای خارجی

ماجرای بدون اتوبوس ماندن توریستهای خارجی

به گزارش ارتباط با مشتری دفتر حمل و نقل مسافر، صدور «صورت وضعیت دربستی اتوبوس ها» را با عنایت به سوءاستفاده هایی كه همزمان با عزیمت زائرین به اربعین رخ داده ممنوع اعلام كرد، درنتیجه سفرهای اتوبوسی توریستهای خارجی مختل شد. معاونت گردشگری برای پیشگیری از اثرات سوء این اقدام، از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست كه صورت وضعیت دربستی اتوبوس های توریستهای خارجی را از این حكم مستثنی كند.


به گزارش ایسنا، از روز جمعه (نوزدهم مهرماه) همزمان با اجرای دستور مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر كه صدور «صورت وضعیت دربستی برای اتوبوس ها» را ممنوع كرد، حمل و نقل اتوبوسی برخی توریستهای خارجی مختل شده است. برخی از آژانس دارها می گویند: شركت های حمل و نقل با دریافت این دستور، از در اختیار گذاشتن اتوبوس دربستی به گروه های گردشگری خودداری می كنند و اتوبوس هایشان را به مرزها برای جابه جایی زائرین فرستاده اند. اتوبوس هایی هم كه صورت وضعیت دربستی داشته اند، پیرو نامه مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر، اعلام نمودند این صورت وضعیت باطل شده و از خدمات رسانی به گردشگران خودداری می كنند.
در نامه ای كه هجدم مهرماه با امضای مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وزارت راه و شهرسازی صادر شد، آمده است: «با توجه به سوءاستفاده های انجام شده از صورت وضعیت دربستی، مسافرگیری و آزادگردی خارج از پایانه ناوگان و اعتراضات زائرین محترم از كمبود ناوگان مسافری و نرخ های اعلامی ناوگان دربستی، بدین وسیله مراتب ذیل برای آگاهی و اقدام لازم و عاجل اعلام می شود:
۱ ـ صدور صورت وضعیت دربستی به كلیه مقاصد كشور از روز جاری (۱۸ مهرماه) تا آخر دوره اجرای طرح جابه جایی زائرین اربعین مورخ سوم آبان ماه سال ۱۳۹۸ ممنوع می باشد.
۲- كلیه صورت وضعیت های دربستی صادره كه درحال حاضر، جاری و دارای اعتبار بوده «كان لم یكن» تلقی و ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر كشور باید از راه شركت های حمل و نقل ضمن فراخوان ناوگان دارای صورت وضعیت دربستی، نسبت به ابطال و درصورت ضرورت صورت وضعیت عادی اقدام نمایند. »


مدیركل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ بعد از گزارش های مختلف از بروز مشكل و نابه سامانی در حمل و نقل توریستهای خارجی با اتوبوس، در نامه ای به مدیركل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، همكاری و مساعدت آنرا در صورت صدور وضعیت دربستی اتوبوس تورهای گردشگری خارجی از قبل برنامه ریزی شده، درخواست نمود.
در این نامه آمده است: «نظر به این كه تورهای گردشگری از ماه ها قبل برنامه ریزی نموده است، بنابراین با عنایت به اثرات سوء عدم پایبندی به تعهدات در مقابل توریستهای خارجی در سطح بین الملل از منظر حقوقی و دیپلماسی عمومی خواهشنمند است دستور فرمایید نسبت به صدور صورت وضعیت دربستی برای دفاتر خدمات مسافراتی مجاز و معتبر كه از جانب این وزارتخانه مجوز دارند و مبادرت به برگزاری تورهای گردشگری برای مسافرن خارجی نموده اند اقدام لازم صورت پذیرفته و نتیجه به این دفتر منعكس شود.
لازم به ذكر است تعداد تورهای خارجی از قبل برنامه ریزی شده در این ایام به لحاظ احتیاج به اتوبوس به اندازه ای نیست كه در برنامه های حمل و نقل زائرین شریف اربعین حسینی خلل وارد كند. »

1398/07/21
14:32:35
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: بازار , خدمات , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری