معاون وزیر راه و شهرسازی:

باید به فكر اجرای طرح های موثر برای مهاجرت معكوس باشیم

باید به فكر اجرای طرح های موثر برای مهاجرت معكوس باشیم

به گزارش ارتباط با مشتری معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روند جابه جایی و رشد جمعیت كشور در بعضی شهرها بیشتر از پنج برابر میانگین كشوری است و به مرز اخطار رسیده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، سید محمد پژمان ظهر امروز در نشست ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده استان البرز با اشاره به برخی علل افزایش جمعیت شهری كشور اظهار داشت: كمبود برخی زیرساختها و نبود شرایط اشتغال مناسب در مناطق روستایی سبب شده جمعیت شهرهای ما به شدت افزایش یابد.
وی با اشاره به اینكه برای توقف این جابه جایی به برنامه ریزی مدون نیاز است، افزود: برای پیشگیری از صدمه بیشتر در این عرصه باید به فكر برنامه ریزی و اجرای طرح های موثر برای مهاجرت معكوس باشیم.
پژمان با اشاره به اینكه بدون شك مهاجرت بی رویه به شهرها تبعات زیادی دارد، اظهار داشت: گسترش ساخت وسازهای غیرمجاز و ساخت بناهای ناایمن در حواشی شهرها بخشی از آثار مهاجرت است.
وی با اشاره به اینكه برای ساماندهی وضع موجود نباید به منابع مالی دولت چشم دوخت، افزود: مدیران شهری و استانی باید از محل منابع محلی و مشاركت مردمی برای ساماندهی مهاجرت ها و مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز اقدام نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: وجود اراضی ملی و دولتی در شهرها از منابعی است كه در ساماندهی و بازآفرینی بافت های فرسوده می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه جلوگیری صدر درصدی از جابه جایی جمعیت امكان پذیر نیست، اظهار نمود: بدون شك با به كارگیری مدیریت هوشمند و به روز می توان از مشكلات ناشی از مهاجرت كاهش داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر لزوم استفاده از توان مردمی در اجرای طرح های مختلف شهری افزود: طرح های عمرانی و شهری باید با كمك مردم پیش برد و برای جذب مشاركت آنها باید اعتماد سازی لازم توسط مدیران صورت گیرد.
این مسئول اظهار داشت: فروش اوراق مشاركت از مكانیزم های مناسب برای جذب مشاركت های مردمی و اجرای پروژه های شهری است كه باید از ظرفیت آن به خوبی برای پیشبرد اهداف تعیین شده بهره برد.1398/08/02
00:50:13
5.0 / 5
4126
تگهای خبر: اشتغال , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری