معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر خبر داد

تسهیلات ویژه برای صادركنندگان و واردكنندگان از چابهار

تسهیلات ویژه برای صادركنندگان و واردكنندگان از چابهار

به گزارش ارتباط با مشتری معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته تجار و دستگاه های مختلف، امیدواریم قسمتی از كالای صادراتی و وارداتی خودرا بوسیله بندر چابهار عبور دهند و برای تقویت تجارت از این گذرگاه، تسهیلات ویژه ای برای خطوط كشتیرانی و سرمایه گذاران در نظر گرفته ایم.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، محمدعلی حسن زاده درباره برنامه های توسعه ای كه برای بندر چابهار در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: بندر شهید بهشتی چابهار تنها بندر شرق كشور در عرصه ملی است، بدین جهت اگر قرار باشد رونق اقتصادی در استان های شرقی و شمال شرقی ایران شكل گیرد، كلید آن توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است و این حاكی از پتانسیل و ظرفیت بالای تجاری و جغرافیایی این بندر در مراودات اقتصادی ایران است.
وی با اشاره به اینكه اقیانوسی بودن یك بندر بدین مفهوم است كه تجارت دریا برد در مسیرهای اقیانوسی صورت گیرد، اظهار داشت: بندری كه نزدیك به مسیرهای اصلی قرار دارد، زمان و هزینه كمتری را برای تجارت دریایی به دنبال خواهد داشت.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینكه سازمان بنادر و دریانوردی برمبنای دانش حمل و نقل به ظرفیت و پتانسیل بالای اقتصادی چابهار واقف است، اضافه كرد: برخی تصور می كردند چابهار ظرفیت و پتانسیل سرمایه گذاری زیادی ندارد، اما به مرور زمان از نظر طراحی، تجهیزات، عمق دسترسی و سایر موارد به خوبی نشان داد كه در تراز بنادر بین المللی دنیا قرار دارد.
حسن زاده با تاكید بر اینكه آنچه اهمیت دارد نقش پررنگ چابهار در عرصه حمل و نقل و ترانزیت كشورهای شمال شرقی ایران و آسیای میانه است، افزود: باید ارتباط با پسكرانه بندرچابهار بوسیله راه آهن و جاده به خوبی ایجاد شود تا از این طریق بتوانیم به خوبی از ظرفیت های بالای اقتصادی، ترانزیتی و جغرافیایی بندر شهید بهشتی چابهار استفاده نمائیم. در همین راستا مقام معظم رهبری دستوری در خصوص اجازه برداشت از محل صندوق ذخیره ارزی برای بهره برداری از شبكه ریلی چابهار و اتصال آن به شبكه سراسری صادر كرده اند. بدین سبب تا دو سال آینده شاهد عملیاتی شدن این پروژه خواهیم بود و همزمان در حوزه جاده ای نیز فعالیت ها در حال پیشرفت است.
وی افزود: امیدواریم با اقدامات صورت گرفته، تجار و دستگاه های مختلف قسمتی از كالای صادراتی و وارداتی خودرا بوسیله چابهار عبور دهند و در این رابطه سازمان بنادر و دریانوردی تسهیلات ویژه ای را برای خطوط كشتیرانی و سرمایه گذاران در نظر گرفته است تا تخلیه و بارگیری بوسیله بندرچابهار صورت گیرد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی به مصوبه هیئت دولت در ارتباط با اینكه هزار كامیون با پلاك منطقه آزاد می توانند از بندرچابهار به زاهدان و سایر نقاط كالا جابجا كنند، اظهار داشت: عزم خوبی در سطح كشور برای رونق چابهار شكل گرفته است و خوشبختانه شرایط مساعدی برای فعالیت های تجاری در این راستا وجود دارد.
حسن زاده با تاكید بر اینكه فرصت های سرمایه گذاری در بندر شهید بهشتی چابهار شناسایی شده است و در سال قبل قراردادی معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به منظور سرمایه گذاری در چابهار مدنظر قرار گرفت، اظهاركرد: نكته بسیار مهم این است كه سرمایه گذاران تصمیم گرفته اند علاوه بر سرمایه گذاری در سایر بنادر كشور در بندر شهید بهشتی چابهار نیز سرمایه گذاری كنند و امیدواریم با ایجاد زیربناهای عملیاتی مناسب و امكانات لازم در این بندر شاهد بهبود وضعیت سرمایه گذاری باشیم.
وی در ارتباط با آخرین وضعیت كمیته پیگیری موافقتنامه سه جانبه چابهار، اشاره كرد: كارگروهی متشكل از مسئولان سه كشور ایران، هند و افغانستان در این رابطه تشكیل شده است و سال قبل برمبنای موارد مندرج، نخستین جلسه آن در چابهار انجام شد و امسال نیز مقرر است دومین جلسه در هند اجرا شود و در سال آینده نیز سومین جلسه در افغانستان برگزار می شود.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: یكی از دستور كارهای كمیته پیگیری موافقتنامه سه جانبه چابهار، شناسایی چالش ها در حوزه حمل و نقلی و تجارت بین سه كشوراست و امیدوار هستیم با حل چالش ها شاهد بهبود وضعیت در این بخش باشیم.1398/08/08
15:15:07
5.0 / 5
4000
تگهای خبر: اقتصاد , تسهیلات , كارگر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری