مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار اعلام كرد

كارگران حادثه دیده در زلزله بیمه بیكاری می گیرند

كارگران حادثه دیده در زلزله بیمه بیكاری می گیرند

به گزارش ارتباط با مشتری مدیركل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از پرداخت مقرری بیمه بیكاری به كارگران واحدهای صدمه دیده در زلزله اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: كارگران مشمول قانون كاری كه به علت زلزله از كار بیكار شده اند مشمول دریافت بیمه بیكاری می شوند.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، كریم یاوری اظهار نمود: همه كارگران مشمول قانون كار و قانون تامین اجتماعی كه واحدها و محل كار آنها در اثر زلزله گرفتار صدمه شده است، مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری می شوند.

وی ضمن ابراز همدردی با صدمه دیدگان حادثه زلزله آذربایجان شرقی اظهار داشت: حسب دستور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تمام اركان و زیر مجموعه های در رابطه با وزارتخانه مكلف شدند به صورت شبانه روزی نسبت به عرضه خدمات مرتبط به حادثه دیدگان از زلزله در میانه و سراب اقدام نمایند.

یاوری اضافه كرد: مطابق تبصره ۲ ماده ۲ قانون بیمه بیكاری، بیمه شدگانی كه به دلیل بروز حوادث قهریه همچون زلزله از كار بیكار می شوند با معرفی واحدهای تعاون، كار و رفاه اجتماعی مشمول دریافت مقرری بیمه بیكاری خواهند شد.

به گفته مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی كارگران حادثه دیده زلزله آذربایجان شرقی بدون در نظر گرفتن حداقل سابقه در بند الف ماده ۶ قانون، از حمایت پرداخت ماهانه مقرری بیمه بیكاری برخوردار می شوند.

وی تصریح كرد: تمام كاركنان در زیرمجموعه های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در استان آذربایجان شرقی بخصوص در میانه و سراب به سرعت و با دقت و خارج از روال عادی اداری درخواست كارگران را در سریعترین زمان ممكن پذیرش كرده و اقدامات لازم برای پرداخت مقرری بیمه بیكاری به كارگران را به عمل می آورند.

منبع:

1398/08/18
14:53:50
5.0 / 5
4151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری