یك مقام مسئول كارگری اعلام كرد

كارگر با خانه یك میلیاردی دنبال یارانه و سبد معیشتی نیست!

كارگر با خانه یك میلیاردی دنبال یارانه و سبد معیشتی نیست!

به گزارش ارتباط با مشتری یك مقام مسئول كارگری با اشاره به اینكه 80 درصد كارگران حداقل بگیرند، اظهار داشت: اگر كارگران خانه یك میلیارد تومانی داشتند هیچگاه دنبال گرفتن یارانه و سبد حمایتی و كمك معیشتی نبودند!هادی ابوی در گفت و گو با ایسنا، درباره مشمول نشدن خیلی از كارگران در طرح كمك معیشتی اظهار داشت: باوجود آنكه كارگران همواره در صف مقدم انقلاب و جنگ بودند اما بیشترین لطمه را از هجمه های اقتصادی و تحریم های ظالمانه دیدند و متاسفانه در طول سالهای اخیر در بیشتر برنامه ریزی ها و سیاستهای حمایتی آنطور كه باید دیده نشده اند و بسته های حمایتی یا كمك معیشتی به آنها تعلق نگرفته است.

وی افزود: با وجود آنكه وزارت كار متولی این كار است و با مشكلات و دغدغه های كارگران بطور مستقیم ارتباط دارد ولی می بینیم كه كارگران شامل حالشان نشده و كمك معیشتی به حساب خیلی از آنها واریز نشده است.

دبیركل كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با اشاره به اینكه بیشتر از ۸۰ درصد كارگران حداقل بگیرند، اشاره كرد: بخش اعظمی از كارگران اجاره نشین هستند و اگر خانه یك میلیارد تومانی داشتند هیچ گاه دنبال بسته حمایتی یا كمك معیشتی و یارانه نبودند. شاید به ندرت كارگری باشد كه خانه شخصی داشته باشد ولی وقتی ۸۰ درصد كارگران حداقل بگیرند یعنی توانایی پس انداز و تمكن مالی بالا را ندارند.

به گفته ابوی در صورتیكه كمك معیشتی باید به قشر محروم و كم درآمد جامعه اختصاص داده شود ولی این مبلغ به بخش اعظمی از خانوارهای كارگری كه زیر خط فقر هستند تعلق نگرفته است.

این مقام مسئول كارگری درانتها به كد دستوری اعلام شده برای ثبت كد ملی اشاره نمود و اظهار داشت: كارگرانی كه به ما بازگشت می كنند می گویند یا موفق به ثبت كد ملی نشده اند یا پس از ارسال كد ملی بوسیله این كد دستوری پیامكی به آنها آمده كه مشمول نمی شوند و كد رهگیری و پیامی به آنها ارسال شده كه اجازه دسترسی به حساب هایشان داده شود.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، با وجود آنكه واریز كمك معیشتی طی روزهای اخیر در سه مرحله صورت گرفته و طبق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون نفر از كمك معیشتی بهره مند شده اند ولی طبق اعلام فعالان و مقامات كارگری این یارانه بطور محدود و به تعداد كمی از كارگران حداقل بگیر و بازنشسته پرداخت شده و بخش اعظمی از كارگران شامل حال این طرح نشده اند.1398/09/07
12:05:57
5.0 / 5
4039
تگهای خبر: اقتصاد , جامعه , درآمد , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری