ثبت نام برای اعزام نیروی كار به ۴ كشور اروپایی

ثبت نام برای اعزام نیروی كار به ۴ كشور اروپایی

به گزارش ارتباط با مشتری عرضه لیست بنگاه های مشكل دار به وزارت صنعت، رشد شش درصدی مشاركت زنان در اقتصاد، علاقمندی لیسانسه ها به طرح كارورزی و بازگشت شركت هفت تپه به تولید از مهمترین عناوین خبرهای این هفته حوزه كار و تعاون بود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، این هفته معاون روابط كار وزیر كار از ارسال لیست بنگاه های اقتصادی مشكل دار به وزارت صمت اطلاع داد.

آنطور كه شاكرمی گفته این فهرست شامل بنگاه هایی است كه از جانب وزارت كار شناسایی شده اند و بر مبنای رصد انجام شده ۴۲ درصد از بنگاهها نیمه فعال و ۳ درصد به علل و مشكلات خاص تعطیل هستند ولی قابلیت برگشت به چرخه تولید را دارند.

وی تعداد كارگران بنگاه های دارای مشكل را ۱۴۵ هزار نفر در كل كشور عنوان نمود و اظهار داشت: ۹۰ درصد آنها مربوط به بخش های خصوصی، ۸ درصد مربوط به بخش های تعاونی و حدود دو درصد بخش های دولتی و عمومی است كه این تعداد واحد مشكل دار در بخشهای صنعت، كشاورزی و خدماتی فعالیت دارند.

برگزاری اجلاس پكن ۲۵ در بانكوك تایلند همچون رویدادهای این هفته بود. در این اجلاس، معاون اشتغال وزیر كار از رشد شش درصدی مشاركت زنان در اقتصاد خبرداد و اظهار داشت: میزان مشاركت زنان در سال ۲۰۱۴، ۱۲ درصد بوده كه این میزان با شش درصد رشد به ۱۸ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است.

وی اظهار داشت: ورود زنان به بازار كار یكی از ظرفیت های قابل توجه برای توسعه اقتصادی می باشد این در شرایطی است كه نرخ مشاركت زنان در فعالیتهای اقتصادی با اختلاف قابل توجهی نسبت به مردان پایین تر است.

این هفته معاونت توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام متقاضیان اعزام نیروی كار به كشورهای دانمارك، فنلاند و سوئد اطلاع داد.

بر اساس اطلاعیه معاونت توسعه كارآفرینی و اشتغال وزارت كار، مقدمات اعزام ۵۰۰ نفر از نیروهای كار دانش آموخته دانشگاهی از راه یكی از موسسات مشاوره شغلی و كاریابی خارجی به كشورهای حوزه اسكاندیناوی (دانمارك، سوئد، فنلاند و نروژ ) فراهم گشته است. اعزام نیروی كار در گروه های شغلی «پرستاری و پیرا پزشكی»، «پزشكی و دندانپزشكی»، «فنی و مهندسی» و «خدمات» خواهد بود.

متقاضیان جهت اطلاع از شرایط و ضوابط پذیرش و ثبت نام در هر یك از گروه ها به سامانه كاریابی های خارجی به نشانی https: //forec.mcls.gov.ir رجوع كنند.

در هفته ای كه گذشت مدیركل بیمه بیكاری وزارت كار از تعهد كارفرمای شركت هفت تپه جهت بررسی ارتقای شغلی كارگران در كمیته طرح طبقه بندی مشاغل اطلاع داد.

به گفته یاوری، طبق مذاكرات صورت گرفته كارفرمای شركت متعهد شده حقوق آبان ماه كارگران را حداكثر تا ۱۰ دی ماه پرداخت كند و لباس و كفش كار ایمنی برای كارگران هم در موعد مقرر تامین گردد.

بر اساس گزارش دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت كار از آمار متقاضیان كارورزی به تفكیك مدرك تحصیلی، دارندگان مدرك تحصیلی لیسانس بیشترین علاقمندی را برای گذراندن دوره های كارورزی داشته اند و پایین ترین میزان تقاضا برای طرح كارورزی از جانب فارغ التحصیلان مدرك دكترا بوده است.

طرح كارورزی یكی از برنامه های دولت در جهت تولید و اشتغال و زیرمجموعه طرح كاج (كارآفرینی و اشتغال برای جوانان) است كه درصدد برقراری پیوند بین محیط علمی و عملی یا به تعبیری دیگر بین دانش دانشگاهی و تجربه عملی در محیط كار است.

مهمترین هدف این طرح افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از راه انتقال مهارت و تجربه در محیط كار برای ورود به بازار كار، ایجاد انگیزه كارآفرینی و كسب وكار دانش آموختگان، تسهیل در جذب و بكارگیری جوانان در بنگاه ها، ارتقای اخلاق و صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان و فراهم ساختن زمینه انتقال دانش از دانش آموختگان به بنگاه اقتصادی می باشد.
1398/09/15
13:41:06
5.0 / 5
4178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری