اختصاصی مهر

جزئیات تازه از 1280 بنگاه مشكل دار

جزئیات تازه از 1280 بنگاه مشكل دار

ارتباط با مشتری: نگاهی به وضعیت بنگاه های مشكل دار نشان میدهد از 1281 بنگاه شناسایی شده در سطح كشور، 50 درصد فعال، 37 درصد نیمه فعال و 13 درصد نیز تعطیل هستند. قرارداد 78 درصد كارگران این واحدها نیزموقت است.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، آمار بنگاه های مشكل دار در دوره های سه ماه یكبار توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به روز رسانی می شود كه برمبنای آخرین آمار مربوط به انتها شهریورماه، ۱۲۸۱ بنگاه مشكلدار در كشور شناسایی شده است.
آمار این بنگاه ها «از نظر تعداد» به تفكیك ۳۱ استان كشور حاكی از آنست كه استان هرمزگان با ۹۸ بنگاه مشكل دار در صدر بیشترین بنگاه های دارای مشكل قرار دارد.
طبق اطلاعات و آمار به دست آمده، از مجموع بنگاه های مشكلدار ۹۰ درصد بخش خصوصی، ۷ درصد بخش تعاونی، ۲۰۵ درصد دولتی و مابقی مربوط به سایر نهادها و دستگاه ها هستند.
از نظر نوع فعالیت نیز، ۸۸ درصد از بنگاه های مشكلدار در حوزه صنعت، ۶ درصد در حوزه كشاورزی و ۶ درصد در حوزه خدمات فعالیت می نمایند.


در بنگاه های اقتصادی مشكل دار كه عموما در سه فعالیت اقتصادی صنعتی، كشاورزی و خدماتی فعالیت می نمایند، ۱۴۶ هزار نیروی كار مشغول به كار هستند در صورتیكه این تعداد در بنگاه های مشكل دار تا اختتام خرداد ماه ۱۴۱ هزار و ۷۴ نفر بود.
اشتغال ۷۸ درصد كارگران بنگاه های مشكلدار با قرارداد موقت
از نظر نوع قرارداد نیروی كار مشغول در بنگاه های مشكلدار، آمار نشان می دهد ۷۸ درصد كارگران شاغل در این ۱۲۸۱ بنگاه شناسایی شده به صورت قرارداد موقت مشغول به كار هستند.
همچنین به لحاظ فعال یا راكد بودن بنگاه ها، برمبنای آمار استخراج شده ۵۰ درصد بنگاه های مشكلدار فعال هستند؛ ۳۷ درصد بنگاه های مشكلدار به صورت نیمه فعال به كار خود ادامه می دهند. در عین حال ۱۳ درصد از این بنگاه ها تعطیل شدند.

بر اساس این گزارش، در میان بنگاه های مشكلدار، لیست بنگاه هایی مشاهده می شود كه طی سال های گذشته واگذار شدند. طبق آمار به دست آمده حدود ۴۰ واحد از بنگاه های مشكلدار، آن دسته از بنگاه هایی هستند كه بعد از واگذاری به بخشی گرفتار مشكل شدند.


منبع:

1398/09/29
18:46:26
5.0 / 5
3960
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تعاون , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری