نگاهی به بازار كار آمریكا

نگاهی به بازار كار آمریكا

ارتباط با مشتری: با وجود رسیدن نرخ بیكاری آمریكا به كمترین سطح نیم قرن اخیر، شتاب اشتغال زایی به نحو محسوسی كم شده است.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از خبرگزاری فرانسه، بررسی داده های انتشار یافته توسط وزارت كار آمریكا نشان میدهد كه اقتصاد این كشور در مجموع سال ۲۰۱۹ توانست ۲.۱ میلیون فرصت شغلی ایجاد كند كه ضعیف ترین سطح ثبت شده از سال ۲۰۱۱ تابحال بوده است. بطور متوسط اقتصاد آمریكا در هر ماه ۱۷۵ هزار فرصت شغلی به وجود آورده كه بسیار كمتر از متوسط ۲۲۵ هزار فرصت شغلی به وجود آمده ماهانه در سال ۲۰۱۸ است.
در ماه دسامبر تنها ۱۴۵ هزار فرصت شغلی به وجود آمد كه این مساله زنگ خطر را برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا كه حساب ویژه ای بر روی اقتصاد برای غلبه بر رقبای دموكراتش در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده باز كرده، به صدا در آورده است. نرخ بیكاری آمریكا حالا به ۳.۵ درصد رسیده كه كمترین سطح ثبت شده در طول نیم قرن اخیر بوده است.
بااینكه به مانند ماه های گذشته در ماه دسامبر نیز بخش تولید بیشترین ریزش در فرصت های شغلی را داشت اما اشتغال زایی در مشاغل مربوط به گروه های: خرده فروشی، هتلداری، رستوران، ساخت و ساز، آموزش و مراقبت های درمانی نیز با كاهش روبه رو شده است. از طرف دیگر میزان افزایش دستمزدها نیز روندی نا امید كننده داشته است بطوریكه تا بطور متوسط حداقل سطح دستمزد كاركنان آمریكایی در سال ۲۰۱۹ تنها ۲.۹ درصد افزایش داشته است.
تحلیل گران موسسه " آكسفورد اكونومیكس" در گزارشی نوشتند: نرخ مشاركت در بازار كار سریع تر از نرخ اشتغال زایی رشد داشته است و باتوجه به وجود ریسك های گوناگون بر سر راه اقتصاد در سال ۲۰۲۰، احتمال افزایش نرخ بیكاری وجود دارد.
در سال ۲۰۱۹ میزان فرصت های شغلی به وجود آمده در بخش حمل و نقل با یك تغییر محسوس از ۲۱۶ هزار فرصت شغلی در سال ۲۰۱۸ به تنها ۵۷ هزار فرصت شغلی كم شد.
متوسط نرخ بیكاری آمریكا در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۷۳ درصد بوده كه بالاترین رقم ثبت شده مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰.۸ درصد و كمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوه است.
منبع:

1398/10/22
19:23:28
5.0 / 5
4590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری