از سوی جهانگیری؛

آئین نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك معیشتی ابلاغ گردید

آئین نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك معیشتی ابلاغ گردید

به گزارش ارتباط با مشتری معاون اول رئیس جمهور آئین نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك حمایت معیشتی را برای اجرا به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه كشور ابلاغ نمود.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه ۱۵ دی ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و در اجرای مصوبه شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، آئین نامه اجرایی نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت كمك حمایت معیشتی را تصویب كرد.
بسته حمایت معیشتی، صد درصد وجوه حاصل از افزایش قیمت بنزین مبحث شورایعالی هماهنگی اقتصادی (سران قوای سه گانه) است كه مطابق با ضوابط این آئین نامه به خانوارهای هدف پرداخت می گردد.
مطابق این آئین نامه، بسته حمایت معیشتی به خانوارهای یك نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه به ترتیب ۴۰ و ۴۸۰ میلیون ریال، دونفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۵۰ و ۶۰۰ میلیون ریال، سه نفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۶۰ و ۷۲۰ میلیون ریال، چهارنفره با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۷۰ و ۸۴۰ میلیون ریال و پنج نفر و بیشتر با حداقل درآمد ماهانه و سالانه ۸۰ و ۹۶۰ میلیون ریال تعلق نمی گیرد.
همچنین، خانوارهایی كه دارای واحد مسكونی، شغل و خودرو به صورت «همزمان» یا دارای دو واحد ملكی هستند، خانوارهای دارای ملك به ارزش ۱۲ میلیارد ریال در تهران و كلان شهرها و ۹ میلیارد ریال در سایر شهرستان ها، دارای خودروی سواری به ارزش بیشتر از سه میلیارد ریال یا خودروی عمومی با ارزش بیشتر از چهار میلیارد ریال، خانوارهای دارای بیشتر از سه سفر خارجی غیرزیارتی، كارفرمایان دارای بیشتر از سه بیمه پرداز و گیرندگان تسهیلات بانكی جمعاً به مبلغ بیشتر از سه میلیارد ریال كه در حال بازپرداخت اقساط باشند، مشمول بسته معیشتی نمی شوند.
مبلغ بسته حمایت معیشتی به صورت ماهانه به خانوارهای یك نفره مبلغ ۵۵۰ هزار ریال، دونفره مبلغ ۱۰۳۰ هزار ریال، سه نفره ۱۳۸۰ هزار ریال، چهارنفره ۱۷۲۰ هزار ریال و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵۰ هزار ریال تعلق می گیرد.
گفتنی است، نحوه احراز میزان درآمد و تعیین خانوارهای هدف برپایه دستورالعملی است كه از جانب وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ابلاغ می شود.

1398/10/24
14:13:08
5.0 / 5
4053
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری