چگونه با ۲۲ میلیون تومان وام ۲۴۰ میلیونی بگیریم؟

چگونه با ۲۲ میلیون تومان وام ۲۴۰ میلیونی بگیریم؟

به گزارش ارتباط با مشتری قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن به صورت متوسط در دیماه سال جاری مقداری افزایش یافته كه بر این اساس، زوجین تهرانی برای تهیه وام ۲۴۰ میلیونی مسكن و جعاله باید ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان بپردازند و مجردهای ساكن تهران هم می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند كه هزینه آن ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان می شود.


به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، آخرین قیمت ها از آن حكایت می كند كه قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن امسال با افزایش مواجه بوده است؛ به طوریكه تسه (اوراق) تیر و آذرماه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۴۵ هزار و ۶۰۰ تومان و ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد. این درحالی است كه این قیمت در دیماه نسبت به آذرماه كمی كاهش داشته و با نرخ ۴۶ هزار تومان داد و ستد می شود.
ازاین رو هزینه وام مسكن در این گزارش بر مبنای قیمت اوراق دیماه سالجاری (۴۶ هزار تومان) محاسبه شده است.
بر این اساس با عنایت به این كه مجردهای ساكن تهران می توانند تا ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند كه شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن و ۴۰ میلیون تومان جعاله می شود؛ ازاین رو برای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه این تعداد اوراق با تسه ۴۶ هزار تومانی ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود كه با در نظر گرفتن ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ ورق به مبلغ سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان خریداری كنند، ۱۲ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان می شود.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسكن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت كنند؛ ازاین رو زوجین باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند كه هزینه آن ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است كه همراه با ۴۰ میلیون تومان وام جعاله كه برای آن باید ۸۰ برگه تسهیلات مسكن خریداری كنند، سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و در مجموع باید ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان پرداخت كنند.
سقف این تسهیلات برای مراكز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده كه برای آن باید ۱۶۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن هفت میلیون و ۳۶۰ هزار تومان است. این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است كه باید برای آن ۱۲۰ برگه خریداری شود كه هزینه آن پنج میلیون و ۵۲۰ هزار تومان می شود.
لازم به ذكر است كه قیمت هر برگ از اوراق تسهیلات مسكن بانك مسكن در ماههای فروردین، بهمن و اسفند سال ۱۳۹۶ كمی بیشتر از ۴۳ هزار تومان بوده است؛ درحالی كه این قیمت برای اردیبهشت و شهریور همان سال به ترتیب ۳۴ هزار و ۹۰۰ و ۳۹ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. امتیاز تسهیلات مسكن در سال ۱۳۹۷ هم به بیشتر از ۴۴ هزار تومان رسیده بود و هر برگ در خرداد، مهر و اسفند سال قبل به ترتیب ۴۴ هزار و ۷۰۰، ۴۴ هزار و ۲۰۰ و ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان داد و ستد می شد.1398/10/30
16:16:28
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری