راه های استان مركزی گرفتار دزدان روشنایی!

راه های استان مركزی گرفتار دزدان روشنایی!

به گزارش ارتباط با مشتری ایسنا/مركزی مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مركزی اظهار داشت: سالانه یك میلیارد تومان تجهیزات روشنایی در راه های استان به سرقت می رود.


علی زندی فر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سرقت تجهیزات موجود در راه ها و محورهای مواصلاتی استان مركزی بیان كرد: سالانه چیزی بالغ بر یك میلیارد تومان خسارت بابت سرقت تجهیزات راهداری ایجاد می شود كه بیشترین سرقت و خسارت مربوط به تجهیزات روشنایی است.
وی با اشاره به اینكه استان مركزی با ۳۱۰ كیلومتر روشنایی در محورهای مواصلاتی جزو سه استان اول كشور در این حوزه می باشد، اضافه كرد: باتوجه به سرقت تجهیزات روشنایی، سالانه ۷۰ درصد از بودجه نگهداری روشنایی صرف خرید مجدد تجهیزات می شود.
زندی فر با تاكید بر اینكه شبكه برق رسانی و روشنایی جاده ای بسادگی گرفتار نقص و خرابی نمی گردد اما به سبب سرقت ترانس برق... خسارت بالایی را متحمل می شویم كه باتوجه به اهمیت روشنایی باید این خسارات به سرعت جبران شود، بیشترین سرقت این تجهیزات را در حوزه راه های ساوه – زرندیه، ساوه - همدان و محورها تهران و بروجرد دانست.
وی درباب اقدامات اجرایی جهت كاهش سرقت و خسارات اظهار نمود: هم اكنون اقداماتی جهت جلوگیری از این سرقت ها صورت گرفته است، در وهله اول تلاش شد كه مسئولیت محورها به پیمانكاران پروژه های راهداری سپرده شود كه در صورت سرقت باید پیمانكار جایگزین كند، البته هزینه نگهداری در قرارداد كاری آنها لحاظ می شود.
مدیركل راهداری استان مركزی اضافه كرد: در كنار این اقدام مجموعه راهداری استان در حال طراحی شبكه الكترونیكی است كه اگر ولتاژ برق تغییر نمود، بلافاصله بوسیله این شبكه به مسئول راهداری شهرستان و استان اطلاع رسانی شود كه سریع رسیدگی شود. این اقدام در صورتیكه سریعا صورت گیرد می تواند عاملی بازدارنده باشد.
وی با اشاره به اینكه در كنار سرقت از تجهیزات روشنایی متاسفانه با سرقت در حوزه دوربین های ثبت تخلف نیز مواجه هستیم كه برای فعالسازی آنها باید فرآیند ستاندن انشعاب باردیگر طی شود، اظهار داشت: این سرقت ها سبب شده است امكان ارزیابی سرعت متوسط تردد خودرو ها سلب شود، اما تلاش خواهد شد برای نوروز این كم و كاستی به سرعت رفع و دوربین ها با تمام ظرفیت در مدار قرار گیرند.
زندی فر افزود: بعضی از دوربین ها نیازمند جابجایی هستند، بعنوان مثال دو جابجایی در آزادراه ساوه-تهران باید صورت گیرد چونكه در این محور شركت برق ساوه ترانس برق دوربین ها را به سبب بدهی باز كرده و این امر مشكلاتی را رقم زده است.
منبع:

1398/11/05
14:35:10
5.0 / 5
4312
تگهای خبر: بودجه , شركت , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری