بروزرسانی می شود، خروج هواپیمای مسافربری تهران - ماهشهر از باند

تیم سازمان هواپیمایی كشوری به ماهشهر آمدند بعلاوه فیلم

تیم سازمان هواپیمایی كشوری به ماهشهر آمدند بعلاوه فیلم

به گزارش ارتباط با مشتری ایسنا/خوزستان امروز دوشنبه، هفتم بهمن ماه هواپیمای تهران - ماهشهر به علت نقص فنی از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد.


تامین تجهیزات مورد نیاز برای جابه جایی هواپیمای سانحه دیده
فرماندار ماهشهر با اشاره به حضور تیم كارشناسی سازمان هواپیمایی كشوری در محل حادثه هواپیمای تهران – ماهشهر اظهار داشت: امكانات و تجهیزات مورد نیاز برای جابه جایی هواپیما را آماده كرده ایم و منتظریم بعد از انجام كار كارشناسی تیم سازمان هواپیمایی، بلافاصله در نخستین فرصت ممكن هواپیما را جابه جا نماییم.
محسن بیرانوند در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مسافران پرواز تهران – ماهشهر همان دقایق اولیه بعد از نشستن هواپیما، از هواپیما خارج و از محل حادثه جابه جا شدند. با عنایت به این كه اتفاق خاصی برای مسافران پیش نیامده بود، مسافران به محل سكونت یا محل كار خود منتقل شدند.
وی اضافه كرد: كارهای مربوط به جابه جایی هواپیما هم در دست اقدام است تا هواپیما از جاده بیرون برود و به داخل فرودگاه انتقال یابد.
بیرانوند اظهار داشت: تیم سازمان هواپیمایی كشوری به ماهشهر آمده اند و بعد از بازدید و بررسی این تیم، كار جابه جایی هواپیما صورت خواهد گرفت. امكانات و تجهیزات مورد نیاز برای جابه جایی هواپیما را آماده كرده ایم و منتظریم بعد از انجام كار كارشناسی تیم سازمان هواپیمایی، بلافاصله در نخستین فرصت ممكن هواپیما را جابه جا نماییم.
فرماندار ماهشهر اضافه كرد: برنامه ریزی بر این است كه هواپیما تا پس از ظهر امروز (۷ بهمن ماه) جابه جا شود.
فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران - ماهشهر تایید نمی شود
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: اینكه قبل از بررسی كارشناسان و نظر آنها بگوییم هواپیما گرفتار نقص فنی شده، اشتباه است و فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران - ماهشهر تایید نمی گردد.
رضا جعفرزاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: بعد از حادثه هواپیمایی تهران – ماهشهر تیم كارشناسی هواپیمایی كشور جهت بررسی این حادثه در حال اعزام به ماهشهر است.
وی در پاسخ به این سؤال كه آیا قبل از فرود هواپیما در فرودگاه ماهشهر، از جانب خلبان گزارشی در خصوص نقص احتمالی هواپیما به برج مراقبت اعلام شده بود؟ اظهار داشت: وقتی تیم كارشناسی به محل می رود، تمام موارد بررسی می شود و بعد هم نتیجه خویش را درباره علت خروج هواپیما از باند و این كه آیا علت خطای خلبان بوده یا نه، اعلام می كند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: این كه آیا خلبان به برج مراقبت موردی را در خصوص ایجاد مشكل اعلام نموده است یا خیر، جزو همین بررسی های تیم كارشناسی است. به هر حال خلبان امكان دارد هر عكس العملی برای لندینگ در فرودگاه داشته باشد كه همه این موارد باید مشخص شود.
وی با بیان این كه بر این اساس فعلا وجود نقص فنی در هواپیمای تهران - ماهشهر تایید نمی گردد، عنوان كرد: این كه قبل از بررسی كارشناسان و نظر آنها بگوییم هواپیما گرفتار نقص فنی شده، اشتباه است.
درباره علت حادثه هواپیمای تهران - ماهشهر كارشناسان باید نظر دهند
معاون فرماندار ماهشهر اظهار داشت: كارشناسان باید نظر دهند كه دلیل خروج هواپیمای تهران - ماهشهر از باند چه بوده است.
مهرزاد شریفی كه در محل حادثه هواپیمایی تهران – ماهشهر حضور دارد در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: هواپیمای كاسپین كه بامداد امروز، هفتم بهمن ماه از تهران به سمت ماهشهر در حال پرواز بود در ساعت ۷: ۳۵ دقیقه نتوانست به دلایلی كه باید بررسی شود و كارشناسان امر نظر دهند، در فرودگاه ماهشهر فرود بیاید و از باند منحرف شد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، وی افزود: خدا را شكر هیچ مشكلی برای مسافران و خدمه پرواز تهران - ماهشهر اتفاق نیفتاده است.
معاون فرماندار ماهشهر با اشاره به اینكه بعد از پیش آمدن این حادثه نیروی انتظامی و نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر شدند، اظهار داشت: كارهای اولیه انجام شد و الان هم مسیرهای جایگزین مشخص شده اند.
وی با تاكید بر اینكه مشكل خاصی در زمینه این حادثه وجود ندارد، عنوان كرد: كارشناسان باید نظر دهند كه دلیل خروج هواپیما از باند چه بوده است.

مصدومیت دو مسافر در حادثه هواپیمای تهران – ماهشهر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از مصدومیت دو تن از مسافران هواپیمای سانحه دیده در ماهشهر خبر داد
دكتر علی خدادادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال حادثه ای كه امروز در زمان فرود هواپیمای تهران - ماهشهر رخ داد، دو تیم عملیاتی امداد و نجات با تجهیزات لازم ضمن استقرار در فرودگاه ماهشهر پوشش امدادی لازم را انجام دادند.
وی اضافه كرد: به دنبال این حادثه یك زن و یك مرد از ناحیه پا گرفتار مصدومیت سطحی شده بودند كه توسط عوامل امدادی این جمعیت به مركز درمانی انتقال یافتند.
خدادادی اظهار داشت: همچنان نیروهای هلال احمر در محل حادثه حضور دارند.

هواپیما بطور قطع تا پس از ظهر جابه جا خواهد شد
رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به حادثه هواپیمای تهران - ماهشهر با اشاره به اینكه هواپیما بطور قطع تا پس از ظهر جابه جا خواهد شد، اظهار داشت: كارهای ایمنی جابه جایی هواپیما در حال انجام می باشد و همه تجهیزات مورد نیاز برای جابه جایی هم فراهم است كه تا بعدازظهر جابه جایی صورت گیرد.
سرهنگ رضا دولتشاهی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به خروج هواپیمای تهران – ماهشهر از باند اظهار نمود: حادثه در كمربندی ماهشهر - سربندر در نزدیكی پل فرودگاه رخ داده است. این جاده فعلا مسدود است و هواپیما دقیقا وسط جاده است.
وی اضافه كرد: برای كنترل ترافیك منطقه هم اكنون از جاده های فرعی و جایگزین استفاده می نماییم. جاده چمران به سمت شهر چمران و جاده مجیدیه بعنوان مسیرهای جایگزین انتخاب شده اند و مشكل خاصی برای ترافیك نداریم. البته ترافیك مقداری كند است چونكه این جاده های جایگزین بطور قطع ظرفیت این حجم از ترافیك را ندارند ولی ترافیك در جریان است.
رئیس پلیس راه خوزستان اظهار داشت: بنا به آنچه به ما اطلاع داده اند، هواپیما بطور قطع تا پس از ظهر جابه جا خواهد شد. كارهای ایمنی جابه جایی هواپیما در حال انجام می باشد و همه تجهیزات مورد نیاز برای جابه جایی هم فراهم است كه تا بعدازظهر جابه جایی صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: ترانزیت اصلی بندر ماهشهر از آزادراه خلیج فارس انجام می شود كه در منطقه دیگری قرار دارد. ترافیك در آن مسیر مشكلی ندارد و ترانزیت در حال انجام می باشد. در منطقه حادثه هم با عنایت به برقراری جاده های جایگزین فرعی، ترانزیت انجام می شود.

مسیر اتوبان بندر ماهشهر به بندر امام مسدود است
هم اكنون جلسه ستاد كمیته بحران شهرستان ماهشهر با حضور مسؤلان این شهرستان در حال برگزاری است و همینطور گروهی از سازمان هواپیمایی كشور در حال ورود به ماهشهر هستند تا به بررسی ابعاد این حادثه پرداخته شود.
در حال حاضر تمهیدات لازم برای خروج سوخت هواپیما در حال انجام می باشد.
همچنان مسیر اتوبان بندر ماهشهر به بندر امام مسدود است و هواپیما در همان حالت فرود آمده، قرار دارد و هنوز تصمیم برای جابجایی آن گرفته نشده است.

پوشش امدادی حادثه خروج هواپیمای تهران – ماهشهر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پوشش امدادی حادثه خروج هواپیمای تهران – ماهشهر از باند اطلاع داد.
علی خدادادی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال حادثه خروج هواپیمای تهران – ماهشهر از باند كه بامداد امروز (۷ بهمن ماه) رخ داد، دو تیم امداد و نجات از هلال احمر ماهشهر به محل حادثه اعزام شدند.
وی اضافه كرد: این تیم ها بعد از وقوع حادثه، كار پوشش امدادی حادثه را انجام دادند. تیم های امداد و نجات بسته به نوع نیاز در محل حادثه حضور خواهند داشت.

ایمن سازی محیط انجام شده و سوخت هواپیما در حال تخلیه است
رییس روابط عمومی منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر اظهار داشت: تابحال تصمیمی برای جابجایی هواپیما گرفته نشده است.
فرجی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: تجهیزات لجستیك و همینطور آتش نشانی و كارشناسان اطفای حریق سازمان پتروشیمی از لحظه اتفاق افتادن این حادثه به محل اعزام و در محل مستقر شدند و در حال همیاری با مسؤلان و نیروهای شهرستان هستند.
وی افزود: هم اكنون ایمن سازی محیط انجام شده و سوخت هواپیما در حال تخلیه است و پس از این باید ببینیم نیروهای سازمان هواپیمایی و شورای تأمین چه تصمیمی درباره جابجایی هواپیما می گیرند.

علت خروج هواپیمای تهران - ماهشهر هنوز مشخص نیست
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری هم از خروج هواپیمای مسافری تهران – ماهشهر از باند فرودگاه اطلاع داد و اظهار داشت: هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی توان عرضه كرد.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بامداد امروز (دوشنبه هفتم بهمن ماه) هواپیمای مسافری تهران – ماهشهر با سانحه روبرو شده و خبر آن در همه رسانه ها منتشر گردید.
رضا جعفرزاده - سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری - در توضیح این حادثه به ایسنا اینگونه توضیح داد: هواپیمای مسافری تهران – ماهشهر متعلق به شركت هواپیمایی كاسپین ساعت ۷: ۵۰ بامداد امروز بعد از فرود (لندینگ) در فرودگاه ماهشهر از باند خارج می شود اما هیچ صدمه ای به مسافران وارد نشده است.
وی افزود: این هواپیما از نوع بوئینگ MD و تعداد مسافران آن ۱۳۵ نفر بوده است كه همه آنها در سلامت كامل هستند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری با تاكید بر این كه هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی توان عرضه كرد، افزود: تیم كارشناسی سازمان هواپیمایی كشوری به همراه گروه فنی هواپیمایی كاسپین به محل اعزام شده اند تا علت بروز این حادثه و خروج هواپیما از باند را بررسی نمایند.
به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، بامداد امروز ساعت ۷: ۵۰ هواپیمایی تهران – ماهشهر شركت هواپیمایی كاسپین از باند خارج شد كه به قول رضا جعفرزاده – سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری – صدمه ای به مسافران این پرواز وارد نشده و تیم كارشناسی سازمان هواپیمایی این ایرلاین به محل حادثه اعزام شدند.

مسئولان مربوطه در حال انجام تمهیداتی برای برگرداندن هواپیما به باند هستند
در این رابطه فرماندار ماهشهر با تایید خبر خروج هواپیمای تهران- ماهشهر از باند از سلامت تمام مسافران پرواز هواپیمایی مسافربری تهران به ماهشهر اطلاع داد.
محسن بیرانوند در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: این هواپیما بامداد امروز (دوشنبه، هفتم بهمن ماه) از تهران عازم ماهشهر بود كه به علت نقص فنی نتوانست خویش را روی باند، كنترل كند و از روی باند فرودگاه ماهشهر خارج شد.
وی اضافه كرد: این هواپیما عرض جاده را قطع كرده و در خیابان ورودی ماهشهر، كنار پارك نسترن متوقف گردید.
فرماندار ماهشهر اظهار داشت: خدا را شكر این حادثه هیچ مصدومی نداشته است و تمام مسافران در سلامت هستند و مشكلی وجود ندارد.
وی اضافه كرد: هم اكنون هم مسؤلان مربوطه در حال انجام تمهیداتی برای خروج سوخت هواپیما هستند تا بتوانند هواپیما را هر چه سریع تر به باند فرودگاه برگردانند.

استقرار تیم های اورژانس در محل حادثه هواپیمای تهران-ماهشهر
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی اهواز اظهار داشت: حادثه خروج هواپیمای تهران- ماهشهر از باند مصدومی بر جای نگذاشته است.
دكتر محمدامین زرگر در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حادثه خروج هواپیما از باند در ماهشهر اظهار نمود: بعد از شنیدن این حادثه سریعا از همكاران مان در ماهشهر استعلام كردیم. گزارش های اولیه در خصوص سقوط هواپیما كه خوشبختانه در بررسی ها مشخص شد كه هواپیما هنگام نشستن از باند خارج شده است.
وی اضافه كرد: سریعا دو تیم ارزیاب به منطقه اعزام شد و هم اكنون مسافران به سلامت از هواپیما تخلیه شده اند و سوخت هواپیما هم تخلیه شده است.
زرگر اظهار داشت: سه دستگاه آمبولانس در منطقه مستقر شده است و از نظر امنیتی هم همكاران در فرمانداری و نیروی انتظامی اقدامات لازم را انجام داده اند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی اهواز افزود: این حادثه خوشبختانه مصدوم خاصی نداشته است، با این وجود نیروها در منطقه مستقر هستند. به تمامی بیمارستان های منطقه ماهشهر هم آماده باش اعلام شده است.
وی اظهار داشت: فعلا رجوع خاصی به مراكز درمانی انجام نشده است. با این وجود از آنجائیكه منطقه ای كه در آن حادثه اتفاق افتاده، جاده ترانزیتی است، امكان دارد مسیرهای فرعی تشكیل گردد كه بنابراین اعلام نموده ایم همكاران ما در اورژانس در آماده باش بوده و آمادگی لازم را داشته باشند.
همچنین یكی از مسافران این هواپیما در گفتگو با ایسنا درباره این حادثه اینگونه توضیح داد كه بعد از آنكه در باند فرودگاه ماهشهر هواپیما به زمین نشست صدای مهیبی شنیده شد و به نظر می آید كه خلبان نتوانست هواپیما را كنترل كند چون كه چرخ های هواپیما شكسته شد.

روایت یكی از مسافران پرواز تهران- ماهشهر
در همین رابطه یكی از كاركنان پتروشیمی كه از مسافران هواپیمای تهران- ماهشهر بود در گفتگو با ایسنا در مورد شرح این ماجرا اظهار داشت: هواپیما ساعت 6 و 42 دقیقه از تهران پرواز كرد و پذیرایی انجام شد و همه چیز خوب بود.
وی اضافه كرد: نزدیك فرودگاه ماهشهر كه رسیدیم من به مسافر كناری گفتم هواپیما حالت عادی برای نشستن ندارد. در همین حال هواپیما روی باند، ترمز وحشتناكی گرفت و از باند خارج شد. به خاطر گل و لای ناشی از بارندگی شب گذشته ماهشهر، هواپیما از فنس عبور كرد و بعد از عبور از فاصله 100 متری در وسط جاده متوقف و درهای اضطراری باز شد.
وی افزود: مهمانداران كمك كردند سریعتر مسافران از قسمت بال هواپیما بیرون بروند چون سوخت هواپیما در حال ریختن بود و مسافران باید سریعتر هواپیما را ترك می كردند. شانسی كه مسافران هواپیما آوردند آن بود كه اتوبانی كه در آن متوقف گردید محل عبور و مرور اتوبوس های حامل كاركنان پتروشیمی و بندر امام خمینی است كه در آن زمان خالی از تردد بود.

شكستن چرخ های جلوی هواپیما
در همین رابطه یكی از شاهدانی كه الان نزدیك هواپیما حضور دارد از شكستن چرخ های جلوی هواپیما اطلاع داد و به ایسنا اظهار داشت: بنزین هواپیما در حال تخلیه است و دستگاههای خدمات رسان مانند آتش نشانی، هلال احمر و نیروی انتظامی در محل حادثه حضور دارند و جاده به علت خروج هواپیما از باند بسته شده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/11/07
13:34:12
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری