وزیر كار اعلام كرد:

گفتمان واحد پشتیبانی از تولید ملی در كشور وجود ندارد

گفتمان واحد پشتیبانی از تولید ملی در كشور وجود ندارد

به گزارش ارتباط با مشتری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با انتقاد از نبود گفتمان واحد تولید در كشور اظهار داشت: متأسفانه در بعضی مسائل اساسی كشور گرفتار نگاه های دوگانه هستیم.به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از مهر، محمد شریعتمداری امروز سه شنبه ۸ بهمن ماه در دومین جشنواره ملی پشتیبانی از تولید با انتقاد از نبود گفتمان واحد برای تحقق تولید ملی طی سالهای گذشته گفت: ما امروز ناگزیر هستیم تا از گذشته درس بگیریم و از فرصت های محدود حداكثر استفاده را ببریم.
وی با اشاره به اینكه پشتیبانی از تولید ملی موضوعی چندجانبه است، تاكید كرد: اگر سفیران كشورمان، سفیران اقتصادی نیز باشند، با یك رویكرد اساسی می توانیم در این راستا گام برداریم.
شریعتمداری با اشاره به نقش وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانك مركزی در تولید باصرفه اشاره كرد: اگر این دو دستگاه اقداماتی انجام دهند تا تولید ملی با صرفه تر از كارهای سوداگرانه و سفته بازی باشد، بطور قطع می تواند موسس گام های باارزش در جهت رونق تولید ملی باشد.
این عضو كابینه دولت دوازدهم، اصلاح فضای كسب و كار را منوط به مشاركت و همراهی همه دستگاه ها دانست و اضافه كرد: تحریم هایی كه امروز به اوج خود رسیده و شرایط نامطلوبی را برای كشور رقم زده، در عین حال می تواند برای كشور فرصت باشد و باید اعلام نمود دشمن ما را با همان ابزاری تهدید كرده كه آرزوی ما است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه به سخنان رهبر انقلاب در سال ۷۳ اشاره و اشاره كرد: بنا به فرموده ایشان آرزوی ما این است كه روزی در چاه های نفت در كشور بسته شود؛ امروز به تأسی از این فرمایش رهبری اعلام می نماییم اگر خارجی ها به ما اجازه فروش صادرات نفت را نمی دهند، باید از این تهدید بعنوان یك فرصت در جهت پشتیبانی از تولید داخلی بهره ببریم.
شریعتمداری همین طور با انتقاد از نگاه های دوگانه كه طی سالهای گذشته در دستگاه ها در حوزه برخی مسائل اساسی كشور رخ داد، اشاره كرد: اتكای به نفس یكی از این مشكلات بوده و بودجه عمومی كشور را نیز درگیر كرده است. این مساله دست ما را برای واردات نیز باز گذاشته است. نگاه به این سرمایه فوق العاده بعنوان یك قلك نگاه غلطی است اما متأسفانه در سالهای گذشته حاكم بوده و سبب شده از سایر ظرفیت های اقتصاد كه می توانست به شكوفایی كشور منجر شود، غافل شویم.
وی بر ضرورت توجه به درآمدهای مالیاتی بعنوان یك منبع درآمدی تاكید كرد و اظهار داشت: بطور قطع نیازمند اجرای نظام مالیاتی عادلانه در كشور هستیم كه این نظام مشوق تولید باشد. در عین حال كه اقدامات خوبی دراین زمینه صورت گرفته اما همچنان با فرارهای مالیاتی زیادی مواجه هستیم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه امروز عمده درآمدهای مالیاتی كشور ناشی از فشار بر كارهای تولیدی است، افزود: در مقابل به توسعه پایه های مالیاتی و فرهنگ سازی این مساله كه به جایی برسیم تا هر فرد خودرا برای پرداخت مالیات مكلف بداند ورود نكرده ایم.
شریعتمداری خواهان توجه جدی نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۹۹ كشور در تبصره های مالیاتی بودجه شد و گفت: امیدواریم بودجه سال آینده به شكلی تنظیم و تدوین شود كه مالیات حامی تولید باشد. چونكه امروز فرارهای مالیاتی به صورتی علنی شده است.
وی به واردات و سیاست های حاكم در این عرصه اشاره نمود و اظهار داشت: در این عرصه نیز با یك دوگانگی مواجه بوده ایم در خصوص اینكه آیا از تولید داخل حمایت نماییم و یا در نظر داریم با واردات در جهت تامین خدمات مطلوب و ارزان بهره مند شویم. ۴۰ سال است دراین زمینه بحث و گفتگو می نماییم اما هیچ گاه صبوری نكردیم كه تولید كننده به تولید خود بپردازد؛ باید معلوم شود كشور مایل است در حوزه پشتیبانی از تولید داخل گام بردارد و یا خیر؛ این در حالیست كه دو سال پیش و در زمان مسئولیت بنده در وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات ۱۳۹۹ قلم كالا به كشور ممنوع گردید. از طرف دیگر ظرفیت های خالی تولید را به كار گرفتیم كه امروز این مسیر باید ادامه داشته باشد.
این عضو كابینه با تقدیر از وزیر صنعت برای ممنوعیت واردات كالاهای مشابه داخل، اضافه كرد: تحقق این مهم در گرو ارتقا كیفیت در تولیدات داخل است و باید با به كارگیری فناوری های نو و جلب رضایت تولید كنندگان و البته مصرف كنندگان كالا محقق شود.
وی به موضوع تعیین حداقل دستمزد سال آینده كارگران اشاره نمود و اظهار داشت: از نظام كارفرمایی كشور خواهش می نماییم سود آتی خودرا در رضایت مجریان كار ببینند و بدانند سود كارفرما در رضایت كارفرما و كارگر است.
شریعتمداری درانتها با تاكید بر اهمیت اجرای قانون بهبود مستمر فضای كسب و كار اشاره كرد: امروز بدون اغراق سرمایه گذاران داخلی و خارجی با مشكلات اساسی مواجهند. بدین سبب اصلاح فضای كسب و كار باید با فوریت در دستور كار قرار گیرد.

1398/11/10
11:07:54
5.0 / 5
4052
تگهای خبر: اجتماعی , اقتصاد , بانك , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری