معاون وزیر تعاون به مهر خبر داد

پشتیبانی از استارت آپ ها در چارچوب تاسیس شركت تعاونی

پشتیبانی از استارت آپ ها در چارچوب تاسیس شركت تعاونی

ارتباط با مشتری: معاون وزیر تعاون با اشاره پشتیبانی از استارت آپ ها و ایده های نو در صورت ثبت فعالیت خود در چارچوب شركت تعاونی، از صدور ضمانت نامه تا 500 میلیون تومان بدون وثیقه برای این شركت ها آگاهی داد.محمد كبیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پشتیبانی از ایده های نوآورانه در چارچوب تأسیس شركت تعاونی، گفت: در حوزه های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی شركت های تعاونی فعال می باشند كه استارت آپ ها نیز باتوجه به ماهیت فعالیت چندین جوان با ایده های خلاقانه به سبب كارهای گروهی به صورتی «تعاونی» محسوب می شوند اما چون منابع مالی ندارند عموماً به دنبال جذب سرمایه گذار هستند.
وی اضافه كرد: ما داریم اهتمام می نماییم بستری را فراهم نماییم تا در چارچوب كارگروه مشترك وزارت تعاون و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان طرح های سازمان های مردم نهاد (NGO) كه دارای توجیه اقتصادی باشند در صورت تأیید در كارگروه مورد حمایت های مالی و غیرمالی قرار گیرند.
معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر اینكه به هیچ وجه هدف ما پرداخت تسهیلات به طرح های فاقد توجیه اقتصادی نیست، اظهار داشت: تسهیلات زمانی پرداخت می شود كه طرح اقتصادی باشد و قابلیت بازگشت داشته باشند تا با هدایت نادرست تسهیلات، جوانان بیكار به جوانان بیكار بدهكار تبدیل نشوند بنا بر این امكانات دو وزارتخانه را در امتداد حمایت تعاونی های جوانان با محوریت دانش بنیان بسیج كردیم.
كبیری با اشاره به مزیت فعالیت استارت آپ ها در چارچوب شركت تعاونی نسبت به سایر انواع ثبت شركت اظهار داشت: علاوه بر خاصیت معافیت ۲۵ درصدی همه شركت های تعاونی از مالیات بر درآمد، اما استارت آپ ها و كارهای فناورانه ای كه در چارچوب تعاونی فعالیت خودرا آغاز كنند تسهیلات با نرخ ترجیحی به آنها پرداخت می شود.
وی افزود: همین طور به جهت اینكه بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی تسهیل شود، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان ضمانت نامه بدون وثیقه برای استارت آپ ها صادر می نماییم كه امكانات ویژه ای برای این كارهای فناورانه است. در عین حال برای تحقیق و توسعه تعاونی ها نیز تا یك میلیارد تومان ضمانت نامه صادر می شود.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، كار با اشاره به اینكه با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون ثبت شركت های تعاونی به صورت غیر حضوری برقرار است، اضافه كرد: برای پشتیبانی از تعاونی های استارت آپی كه به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند مشروط به تكمیل مدارك و استعلام برخط و بهنگام اطلاعات حداكثر پنج روز است.


منبع:

1398/11/11
12:38:51
5.0 / 5
4152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری