شغل های جدید خانگی برای فارغ التحصیلان

شغل های جدید خانگی برای فارغ التحصیلان

ارتباط با مشتری: رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی از وجود 330 رشته مشاغل خانگی پر تقاضا آگاهی داد و فعالیت در رشته های جدید مشاغل خانگی را به فارغ التحصیلان سفارش كرد.مهناز امامدادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: هم اكنون ۳۳۰ رشته مشاغل خانگی شامل قالیبافی، خیاطی، گیاهان دارویی، تراش سنگ های قیمتی، پرورش دام و طیور، آی تی و آی سی تی و صنایع تبدیلی و تكمیلی در رابطه با جهاد كشاورزی وجود دارد كه بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده اند. تلاش ما این است كه علاوه بر رشته های قدیمی به توسعه مشاغل خانگی جدید روی بیاوریم و در كنار مشاغل سنتی، رشته شغلی های جدید را هم شناسایی نماییم.

شناسایی شغل های جدید خانگی در كنار مشاغل سنتی

وی از ویراستاری، ترجمه متون و مشاوره های حقوقی آنلاین بعنوان مشاغل خانگی جدیدی نام برد كه فارغ التحصیلان می توانند آنها را دنبال كنند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و پشتیبانی از مشاغل خانگی در عین حال با اشاره به اینكه كسب و كارهایی كه متكی به وام هستند پایداری لازم را ندارند، اظهار نمود: یكی از اشكالات موجود، وابستگی زیاد متقاضیان مشاغل خانگی به وام و تسهیلات بانكی است در صورتیكه كسب وكارهایی كه با وام آغاز می شود نمی تواند پایداری و درآمدزایی داشته باشد. متاسفانه برخی افراد بدون اطلاع از رشته فعالیت خود و بازار كار آن درخواست وام می دهند و بعد از مدتی خودرا بدهكار می كنند.

كاهش بیكاری با اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

امامدادی، با اشاره به طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی تاثیر بسزایی در كاهش بیكاری استانها دارد و عموما بر بستر رشته ها و مشاغل نوین در حوزه صنایع خلاق، فناوری های نرم و آی تی و آی سی تی شكل می گیرد. این طرح در كنار ایجاد ارزش افزوده به ایجاد اشتغال پایدار، توجه به اقشار لطمه پذیر، كاهش فقر و توسعه اجتماعی كمك می نماید.

به گفته وی هم اكنون این طرح در ۹ استان ایلام، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، كردستان، كرمانشاه و لرستان به اجرا درآمده است.

به گزارش ارتباط با مشتری به نقل از ایسنا، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی همچون طرح های اشتغال حمایتی ذیل برنامه اشتغال فراگیر است كه در صدد شناسایی ظرفیتها و مزیتهای این حوزه، توانمندسازی فعالان مشاغل خانگی و اتصال آنها به بازار كار است. برمبنای آمارها طی سالهای ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ بیشتر از ۲۴۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر و برای ۱۲۳ هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.

منبع:

1398/11/11
21:10:42
5.0 / 5
3967
تگهای خبر: اجتماعی , اشتغال , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ارتباط با مشتری
hcrm.ir - تمامی حقوق سایت ارتباط با مشتری متعلق به hcrm است

ارتباط با مشتری

اصول مدیریت و ارتباط با مشتری